BRAVO "DELFINI"! Ovako se igra protiv domaćina - još smo u trci za medalju

Tako se bori za medalju.

SRBIJA - FRANCUSKA 15:8

(4:2, 4:2, 4:2, 3:2)

KRAJ MEČA

Kakvom smo meču prisustvovali, kakva energija i kakva borba naših reprezentativaca za opstanak na Olimpijskim igrama. Delfini su odneli pobedu nad reprezentacijom Francuske rezultatom 15:8 (4:2, 4:2, 4:2, 3:2) . Reprezentativci Srbije su od samog početka jako zagrizli i pokazali koliko ustvari žele da ostanu na ovom takmičenju. prvačetvrtina se završila sa predivnih 4:2 za naše reprezentativce, isto tako se odigralo i dugo i treće. Sledeći zadatak nam je da pobedimo Mađare.

TOK MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA

8. minut -  Francuzi su nemoćni!

7. minut - Drašović uvećava prednost Delfina (15:8).

6. minut - Gol Drašovića nije priznat, ali jeste Vernua na drugoj strani (14:8).

5. minut - Ćuk postigao gol, Francuzi nemaju baš šanse da nas sustignu sad.

4. minut - Francuzi koriste igrača više i postižu gol, mada razlika je i dalje velika.

3. minut - "Rvanje" u bazenu traje, a vreme teče... Francuzi imaju napad, ali nisu uspeli da ga realizuju do kraja.

2. minut -  Bez golova na obe strane - nekoliko neuspšenih napada Srbije i Francuske.

1. minut - Nikola Dedović postiže gol (13:6).

TREĆA ČETVRTINA

8. minut - Filipović blista među stativama! U poslednjem minutu nije bilo golova.

7. minut -  Branimo se sa igračem manje - odlična odbana Srbije! Ali odbranila se i Francuska.

6. minut - Gol iz zicer situacije od strane Ubovića. Tako se to radi! Ubović pokušao da postigne još jednom, ali dobra odbrana Francuza.

5. minut - Francizi se trude da se povrate, ali mi imamo jaku odbranu.

4. minut - Naši iskoristili igrača više i dolazi do još jednog gola koji Nemanja Ubović pogađa.

3. minut - Ozbiljan pad naših reprezentativaca, Francuši postigli već drugi gol u ovoj četvrtini. Ponovo se bude naši i Jakšić postiže gol, odmah za njim daje gol i Rašović. BRAVO DELFINI!

2. minut - Francuska odbrana sjajna! Sledi nova akcija domaćina, ali FIlipović brani - upisuje osmu odbranu!

1. minut - Srbija opet ima prvi napad! Greška i lopta je kod Francuza, branimo se sa igračem manje, i Botegas postiže gol iz šraube (8:5).

DRUGA ČETVRTINA (4:2)

8. minut - Narton pokušava lobom, ali lopta odlazi daleko iznad gola. Sledi napad Srbije - istekao napad! Francuzi smanjuju razliku još jednim golom.

7. minut - Francuzi prave faul u napadu i lopta je opet naša; Stevanović sada uzima tajm-aut! Osmi gol za Srbiju - Drašović zakucava loptu u mrežu (8:3).

6. minut - Francuzi iskoristili grešku naših igrača i došli do pogotka. Smanjili su razliku na +3. Mandić odgovara kontagolom i vraća prednost koju smo već imali +4.

5. minut - Naša igrači bez kapica u bazenu, ništa ih ne može sprečiti da dođu do pobede. Ponovo postignut gol i prednost se ozbiljno povećala.

4. minut - Neuspešan napad Francuske sa igračem više! Viktor Rašović je dodao Petru Jakšiću, ali ništa od pogotka.

3. minut - Kakva prednost za Srbiju još jednim postignutim golom Vica. Ovo smo svi čekali da vidimo.

2. minut - Francuzi nisu iskoristili to što imaju igraša više. Odlična odbrana naših vaterpolista.

1. minut - Opet Srbija ima prvi napad! Nismo ga iskoristili, kao i Francuzi svoj.

PRVA ČETVRTINA (4:2)

8. minut - Bravooo momci! Još jedan pogodak u poslednjoj minuti prve četvrtine. Gol je postigao Nemanja Vico. Francuzi ponovo smanjuju prednost na 3:2, ali je Rašović vrlo brzo postigao još jedan gol za 4:2.

7. minut - Francuzi su iskoristili prednost igrača više. Postigli su gol i time smanjili prednost Srbije.

6. minut - Kako brani Filipović, ništa ne može da prođe pored njega. Isključenje Drašovića, Francizi imaju igrača više.

5. minut - Sava Ranđelović postigao drugi pogodak za Srbiju. Delfini napokon igraju kako treba.

4. minut - Ranđelović pokušava, ali su Francuzi uspeli da se odbrane. Veliki pritisak Francuske na Mandiću - Fonatni brani sve šuteve naših vaterpolista.

3. minut - Nažalost, Miloš Ćuk nije to kaznio na drugoj strani udarcem sa distance i ostaje 1:0.

2. minut - Prvi pogodak za naše vaterpoliste. Kombinuju Jakšić i Ranđelović, lopta je stigla do Dedovića koji je fauliran i biće penal za Srbiju. Mandić pogađa peterac (1:0).

1. minut - MEČ JE POČEO NAŠIM NAPADOM!

PRE MEČA

Naši vaterpolisti su se pre dva dana, tj. 1. avgusta susreli sa Španijom na Olimpijskim igrama u Parizu. Iako su se jako borili protiv favorita, na kraju su nas ipak savladali sa rezultatom 11:15. Od početka meča se videlo da su "delfini" u mnogo boljoj formi nego u meču protiv Australije. Međutim, nisu mogli da se izbore sa taktičkom igrom Španaca. Sledeća utakmica će biti protiv Francuske danas, 3. avgusta, u 19.30.

Vaterpolisti Srbije slovili su za najbolje na svetu, u jednom trenutku su na svojim grudima imali zlata s Olimpijskih igara, Svetskog i Evropskog prvenstva, osvojili su Svetsku ligu... A onda je sve krenulo ka dnu. Trofejna generacija se oprostila posle osvajanja OI u Tokiju, a i sam selektor Dejan Savić je digao sidro. Na klupu "delfina" došao je Uroš Stevanović, a sa njim i novi stručni štab, pa i novi kondicioni trener. Upravo u tom detalju možda leži naš najveći problem jer je brigu o fizičkoj spremi našeg tima preuzela Hrvatica Dajana Zoretić.

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz na Olimpijskim igrama u momentu kada se tome malo ko nadao. Australija je nadvisila "delfine" u svim segmentima vaterpolo igre i više nego zasluženo stigla do prve pobede na turniru sa 8:3, ostavljajući srpske vaterpoliste u nemalom problemu. Nikada Srbija, ni za vreme zajednice sa Crnom Gorom, nije dala manje golova na jednom meču na najvećem takmičenju na svetu.