DEBAKL: Loše da gore ne može - ubedljiv poraz "delfina"

Olimpijske igre 2024

30.07.2024

11:42

Ništa nije funkcionisalo u igri naše vaterpolo reprezentacije.

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz u momentu kada se tome malo ko nadao. "Kenguri" su nadvisili "delfine" u svim segmentima vaterpolo igre i više nego zasluženo stigli do prve pobede na turniru, ostavljajući srpske vaterpoliste u nemalom problemu.

U prvom periodu igre viđen je samo jedan pogodak, a mrežu naših vaterpolista zatresao je Luk Pavilend, koji je u nastavku meča u potpunosti potopio naše vaterpoliste.

Nastavak meča donosi pravu rapsodiju Australijanaca, koji su postigli još pet uzastopnih pogodaka, čime je faktički pitanje pobednika bilo rešeno, a tek pred sam odlazak na poluvreme mrežu "kengura" zatresao je Dušan Mandić.

U nastavku meča Australijanci su rutinski čuvali stečenu prednost, a Srbija je donekle spasla čast u poslednjoj četvrtini kad su mrežu protivnika zatresli Mandić i Dedović da bi tačku na debakl Srbije stavio Čarli Negus.

Naredni meč Srbija će odigrati u četvrtak 1. avgusta, kad će se sastati sa selekcijom Španije.

Kraj utakmice.

3:8 - Udarac sa distance za novu radost Australijanaca.

3:7 - "Delfini" pokazuju znake života. Nikola Dedović postiže pogodak.

2:7 - Konačno se trese mreža Australijanaca. dušan Mandić je ponovo strelac.

- Treća četvrtina:

Završena je i treća četvrtina.

Katastrofalni statistički podaci

Agonija se nastavlja. Srbija ponovo ne koristi igrača više. "Delfini" su postigli samo jedan pogodak iz 16 pokušaja.

Pokušava selektor Stevanović tajm-autom do pokrene ekipu iz letargije.

"Delfinima" apsolutno ništa ne polazi za rukom.

1:7 - Srpski brod sve više tone. Četvrti pogodak Luka Pavilenda.

- Druga četvrtina:

Ništa im ne polazi za rukom

1:6 - Konačno je post prekinut. Srbija stiže do prvog pogotka na samom kraju prvog poluvrmena. Strelac je Dušan Mandić.

0:6 - Srbija nema rešenje za Pavilenda. Deficit je sada već gotovo nedostižan.

0:5 - Pavilen stiže do svog trećeg gola.

0:4 - Nastavljaju Australijanci sa sjajnom igrom.

0:3 - Potpuni krah naših vaterpolista. Australija preko Pavilenda stiže do tri gola prednosti.

0:2 - Australija stiže do dva gola prednosti.

Sudije su procenile da je Edvards namerno udario Ranđelovića i zbog toga je isključen.

- Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine. Viđen je samo jedan pogodak. Srbija može i mora bolje.

Srbija ne koristi igrača više. Dekoncentracija naših vaterpolista koji su Australijancima predali živu loptu.

0:1 - "Kenguri" prvi stižu do prednosti. Strelac je Paviland.

- Uoči meča:

Dobro poznati rivali sastaju se u grupnoj fazi ovogodišnjih Olimpijskih igara, a u današnji meč ulaze različitog raspoloženja.

U premijernom meču Australija je poražena od reprezentacije Španije rezultatom 5:9, dok su srpski "delfini" nakon velike borbe uspeli da slave protiv žilavih Japanaca rezultatom 16:15.

Pobedom u predstojećem meču Srbija bi, izvesno je, obezbedila plasman u četvrtfinale olimpijskog vaterpolo turnira, ali tek u nastavku grupne faze takmičenja očekuju nas najvažniji dueli, gde će se prevashodno protiv Španije i Mađarske boriti za sam vrh tabele.

Uoči meča sa "kengurima". selektor Uroš Stevanović je izjavio:

- Tradicionalno su nam nezgodan protivnik. Imali smo u prošlosti neke utakmice u kojima smo okretali rezultat. Moramo da budemo maksimalno koncentrisani. Videli smo ih u Šapcu, gledali smo neke njihove utakmice na pripremama i neće biti iznenađenja u bazenu. Biće kompletni sa Pavilardom koji zbog kazne nije igrao protiv Španije. Ušli smo u turnir sa pobedom, bilo bi lepo da nastavimo na isti način.