"DELFINI" SE IPAK NISU IZBORILI PROTIV FAVORITA: Španci pobedili sa čak četiri boda razlike

Reprezentativci Srbije ipak izgubili.

SRBIJA - ŠPANIJA 11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5)

TOK MEČA

Naši vaterpolisti su se danas susreli sa Španijom na Olimpijskim igrama u Parizu. Iako su se jako borili protiv favorita, na kraju su nas ipak savladali sa rezultatom 11:15. Od početka meča se videlo da su "delfini" u mnogo boljoj formi nego u meču protiv Australije. Međutim, nisu mogli da se izbore sa taktičkom igrom Španaca. Sledeća utakmica će biti protiv Francuske 3. avgusta, u 19.30.

DRUGO POLUVREME - KRAJ

ČETVRTA ČETVRTINA

8. minut - Granados pogađa za 15:11. Igra "delfina" se raspala! Kraj utakmice i poraz Srbije rezultatom 15:11.

7. minut - Faul u napadu Srbije, plus isključenje za Dušana Mandića, koji se neće vraćati u bazen do kraja meča. Španci su blizu treće pobede i prolaska u četvrtfinale turnira.

6. minut - Ne ide, pa ne ide... Promašili smo još jedan napad, a Španci su iz kontre stigli do 13:10.

5. minut -  Odbranili smo se! Možemo li do gola i novog priključka?

4. minut - Dedović je izborio peterac koji je u gol pretvorio Mandić. Sada je 12:10.

3 minut - Alvaro Granados pogađa za 12:9! Španija došla do tri boda prednosti.

2. minut - Previše prilika je propušteno i Španci to koriste. Rezultat je 11:9.

1. minut - Španci su imali prvi napad, ali se naša reprezentacija odbranila.

TREĆA ČETVRTINA

8. minut - Još jedna šansa da se rezultat izjednači je propuštena, ali ni Španci nisu dali gol, pa je na kraju ove četvrtine rezultat 10:9.

7. minut - Imali smo priliku za izjednačenje, ali je, nažalost, nismo iskoristili.

6. minut - GOOOL! Mandić smanjio prednost Španije na +1.

5. minut - Odbranili smo se sa igračem manje, ali nismo uspeli da postignemo pogodak u narednom napadu. Ostalo je 10:8.

4. minut - Španci opet došli do +3 nepažnjom "delfina". Odličan napad Srbije sa igračem više i Nikola Dedović smanjuje na 10:8.

3. minut -  Dušan Mandić sa distance smanjuje na 7:9.

2. minut - Promašen zicer je Srbija platila. "Furija" je dodala gas i ponovo je na plus tri! Iz peterca pogodio je Granados.

1. minut - Počela je treća četvrtina, Španija prva napada i odmah dolazi do +2.

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

8. minut - Španija opet došla do prednosti pred kraj poluvremena.

7. minut -  Ćuk iz peterca donosi izjednačenje Srbiji! Trenutno je 6:6!

6. minut - Mandić iznenadio Špance i postigao gol sa suprotne strane od svoje uobičajene pozicije.

5. minut - Nismo uspeli da se vratimo na gol zaostatka, ali raduje bolja igra u odbrani.

4. minut - Konačno gol! Nikola Jakšić se drugi put upisuje u listu strelaca i smanjuje na 6:4.

3. minut - Nije dobro! Munariz pogađa za 6:3. Smeši se novi potop "delfina".

2. minut - Sjajna odbrana naših vaterpolista sa čak dva igrača manje. Ipak Španija dolazi do gola i potvrđuje prednost.

1. minut - Španci imaju prvi napad u drugoj četvrtini.

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Kabanjas pogađa sa distance za novo vođstvo Španaca. Ipak, Nemanja Ubović uzvraća i poravnava na 3:3! Španija prelazi u prednost i poslednjih par sekundi 3:4.

7. minut - Jako tvrda utakmica, oba tima se muče u napadu. Na semaforu stoji rezultat sa isteka četvrtog minuta - 2:2.

6. minut - Nastavlja se sa odličnim odbranama, i dalje je 2:2.

5. minut - Odbranili su se "delfini" sa igračem manje, ali nisu iskoristili svoj napad, Ćuk je pogodio prečku.

4. minut - Španija je ponovo postigla gol i došla do rezultata 2:1, ali je Miloš Ćuk odgovorio golom za izjednačenje 2:2.

3. minut - Španija postigla prvi gol, ali brzo zatim je Nikola Jakšić uzeo loptu i izjednačio rezultat na 1:1.

2. minut - I posle dva minuta rezultat je 0:0. Oba tima imaju ozbiljne probleme u napadu.

1. minut - MEČ JE POČEO. Prvi posed lopte za Srbiju. Strahinja Rašović izborio je prvi napad za našu reprezentaciju. Bez golova posle 60 sekundi, po jedan napad promašili su i naši reprezentativci i Španci.

PRE MEČA

Susret vaterpolista Srbije i Španije na Olimpijskim igrama počeće u 12.05.

Vaterpolisti Srbije slovili su za najbolje na svetu, u jednom trenutku su na svojim grudima imali zlata s Olimpijskih igara, Svetskog i Evropskog prvenstva, osvojili su Svetsku ligu... A onda je sve krenulo ka dnu. Trofejna generacija se oprostila posle osvajanja OI u Tokiju, a i sam selektor Dejan Savić je digao sidro. Na klupu "delfina" došao je Uroš Stevanović, a sa njim i novi stručni štab, pa i novi kondicioni trener. Upravo u tom detalju možda leži naš najveći problem jer je brigu o fizičkoj spremi našeg tima preuzela Hrvatica Dajana Zoretić.

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz na Olimpijskim igrama u momentu kada se tome malo ko nadao. Australija je nadvisila "delfine" u svim segmentima vaterpolo igre i više nego zasluženo stigla do prve pobede na turniru sa 8:3, ostavljajući srpske vaterpoliste u nemalom problemu. Nikada Srbija, ni za vreme zajednice sa Crnom Gorom, nije dala manje golova na jednom meču na najvećem takmičenju na svetu.

Vaterpolo reprezentacija nas jeste zadužila za svim uspesima u poslednjih 10 godina, ali da mora bolje - mora, a to tvrdi i legendarni Nikola Rađen.

Teško je bilo šta da se kaže, još su glave vruće. Težak poraz, nismo ga očekivali. Ona energija koja je bila protiv Japana nije se videla. Ostao je mnogo teži put za prolaz, ali moramo da se nadamo - počeo je Rađen za Sport klub.