BRAVOOO MOMCI: Amerika na kolenima - SRBIJA JE U FINALU!

09.08.2024

15:43

Ovo mogu samo srpski vaterpolisti.

Vaterpolo je sport u kojem Srbija uvek pobeđuje.

Bili su otpisani. Svi su sumnjali u njih, a oni su obezbedili olimpijsku medalju plasmanom u veliko finale i boriće se u nedelju 11. avgusta od 14 časova za novo najsjajnije olimpijsko odličje.

Bolje su Amerikanci ušli u meč. Poveli su sa 1:0 i 2:1, ali je nakon prvih osam minuta igre na semaforu stajao egal - 2:2.

Ispostavilo se da je druga četvrtina bila i ključna. Stekli su srpski vaterpolisti dva gola prednosti i stečeno vođstvo su čuvaali i sačuvali do kraja meča, a u poslednjoj deonici su trijumf samo potvrdili.

Najefikasniji u našim redovima bio je Nikola Dedović koji je postigao četiri pogotka. Gol manje je dao Nikola Jakšić, a po jednom su se u strelce upisivali Sava Ranđelović, Petar Jakšić i Nemanja Vico.

U redovima reprezentacij Sjedinjnih Američkih Država Marko Vavić je bio dvostruki strelac.

U borbi za zlato Srbija će se sastati sa boljim iz duela u kojem se sastaju Hrvatska i Mađarska.

- Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice. SRBIJA JE U FINALU OLIMPIJSKIH IGARA!!!

Tajm-aut za Amerikance.

Radoslav Filipović čini čuda na golu.

10:6 - GOOOOOL: Da li je ovo "tačka na i"? Nikola Jakšić trese mrežu.

Tri i po minuta pre kraja meča selektor Stevanović uzima tejm-aut. Priprema završnog udarca.

Petar Jakšić je završio meč zbog tri lične greške. Joč četiri minuta nas dele od finala.

Osma odbrana Radoslava Filipovića.

Selektor Uroš Stevanović je dobio žuti karton zbog protesta.

9:6 - GOOOOOL: Realizovali smo igrača više. Srbija ide na +3. Strelac Nikola Dedović.

Prvi napad u odlučujućoj četvrtini ima naša reprezentacija.

- Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine.

Amerikanci ne koriste igrača više. Još 1.15 minuta do kraja treće četvrtine.

Bravo Filipoviću. Sjajna odbrana. Nema gola Aleksa Bouvena. Srbij kreće u novi napad.

Selektor SAD-a Udovičić traži tajm-aut.

Sjajna odbrana Dušana Mandića. Uzeo je Amerikancima živu loptu, ali realizacije napada nema.

Strašan udarac Dušana Mandića, ali je lopta uzdrmala prečku. Još uvek čekamo golove Dušana Silnog.

8:6 - Ponovo Amerikanci koriste igrača više. Mrežu trese Aleks Boven.

Navijači su uvek uz naše vaterpoliste

8:5 - GOOOOOL: Asistencija Mandića i Nemanja Vico trese mrežu. Srbija ponovo ide na +3.

Reprezentacija SAD-a ne koristi igrača više. Novi posed za Srbiju.

7:5 - Drugi pogodak Marka Vavića. Amerikanci pokušavaju da se vrate u meč

7:4 - GOOOOOL: Novi Gol Dedovića. Srbija koristi dva igrača više i ide na tri gola prednosti.

Srbija ima prvi napad u trećoj četvrtini.

- Druga četvrtina:

Poluvreme.

Odlična odbrana naše reprezentacije. Trenutno je sve pod kontrolom.

6:4 - GOOOOOL: Novi gol. Nikola Dedović trese mrežu. Srbija ponovo ima dva gola prednosti.

5:4 - Ben Halok realizuje igrača više. Gol, za golom u pariskom bazenu.

5:3 - GOOOOOL: Ovoga puta je i VAR bio na našoj strani.

4:3 - Smanjuju Amerikanci prednost "delfina". Strelac je Kupido

4:2 - GOOOOOL: Ovoga puta Nikola Jakšić

3:2 - GOOOOOL: Prvo vođstvo Srbije. Strelac je Petar Jakšić.

Pokušao je na drugoj strani Miloš Ćuk, ali gola nema.

Borba za finale

Odbrana naše reprezentacije za sada sjajno funkcioniše.

Druga četvrtina počinje dobrom odbranom Filipovića.

- Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine.

2:2 - GOOOOOL: Sava Ranđelović je odapeo iz daljine i pogodio.

Treća odbrana Vajberga, ali i Filipović sjajno interveniše na drugoj strani.

1:2 - Dva igrača više je rival imao i to j iskoristio. Strelac je Rajder Dod.

1:1 - GOOOOOL: Strelac je Nikola Jakšić. Poravnanje rezultata. Srbija koristi prvog igrača više u bazenu

Američki golman je za sada nepremostiva prepreka. Ukrotio je i udarac Ćuka, ali na drugo strani i dobra odbrana srpske reprezentacije.

Šut Nikole Jakšića, ali je golman Amerikanaca na mestu.

0:1 - Amerikanci koriste prvog igrača više. Strelac je Marko Vavić.

Po jedan neiskorišćeni napad na obe strane bazena na početku meča.

Utakmica je počela, prvi napad imaju vaterpolisti Sjdinjenih Američkih Država.

- Uoči duela:

Vaterpolo reprezentacija Srbije tokom grupne faze takmičenja nije pružila očekivane partije i mnogi su već "delfine" otpisali iz borbe za medalje. Sa svega dve pobede u pet odigranih kola, reprezentacija Srbije je kao četvrtoplasirana obezbedila plasman u osminu finala, a tokom grupne faze ključna je bila pobeda protiv domaće selekcije Francuske rezultatom 15:8.

I kada su svi očekivali da će "delfini" početi sa pakovanjem kofera, Srbja je u četvrtfinalu savladalia Grčku rezultatom 12:11 i zakazala meč za finale protiv slekecije Sjedinjenih Američkih Država.

Uoči polufinalnog duela Miloš Ćuk je izjavio:

- Grčku smo završili. Bitno je za samopoudanje. Respektujemo Amerikance, neće biti lako. Imaju veliki broj šutera, sjajnog centra. Nema sada lakog posla, analiziramo ih čitav dan. Na nama je da zadržimo nivo agresivnosti, dobijamo tako slobodu u napadu. Imamo prostora da unapredimo igru, bićemo još bolji. Idemo ka našem cilju. Nismo još zadovoljni. Jako i iz sve snage i verujem da će sve biti dobro. Idemo sa 200 posto na njih, da prodjemo i taj korak.