HOD PO MUKAMA: Kada je teško, tu je Dušan Mandić! "Delfini" teškom mukom "potopili" Japance!

13:38

Očekuije se da će najtrofejniji srpski sport i u francuskoj prestonici obradovati naciju.

Vaterpolo reprezentacija Srbije znatno teže nego što je to bilo ko mogao da pretpostavi, zabeležila je prvi trijumf na vaterpolo trurniru na Olimpijskim igrama 2024.

"Delfini" su savladali selekciju Japana koja se predstavila na sjajan način i najavila da ovaj sport u "zemlji izlazećeg sunca" napreduje krupnim koracima.

Tokom prve četvrtine Srbija je u dva navrata imala po dva gola prednosti, ali su uporni Japanci uspevali da održe rezultatski egal.

Drugi period igre donosi sjajnu igru Japana. Naši vaterpolisti nisu imali rešenja za žilavog protivnika koji ne samo da je održavao rezultatsku neizvesnost, već je na poluvreme otišao i sa minimalnom prednošću (7:8).

Početak treće četvrtine donosi četiri uzastopna pogotka "delfina". Redom su pogađali Strahinja i Viktor Rašović, kao i Nikola Dedović i Nikola Jakšić i činilo se da se u tom trenutku rešava pitanje pobednika. Međutim, Japanci nisu tako mislili i pred poslednji period igre Srbija je imala samo gol prednosti.

U četvrtoj četvrtini viđena je prava drama. U samom finišu Japan preko Jusuke Inabe stiže do poravnanja rezultata 15:15, ali veličanstveni Dušan Mandić uspeva da svojim sedmim pogotkom da donese Srbiji prve bodove na turniru.

Dušan Mandić je bio najbolji strelac ovog meča sa sedam postignutih pogodaka, dok ej sa druge strane Jusuke Inabe šest puta matirao Radoslava Filipovića

Naredni meč Srbija će odigrati 30. jula sa početkom od 10.30 časova protiv selekcije Australije koja j ranije danas poražena od Španije rezultatom 5:9.

Kraj.

Nešto više od minuta do kraja meča, Japan ima igrača više u bazenu.

16:15 - Dušaaaaan Mandiiić.

15:15 - Šta rade Japanci? Kao da su oni dvostruki olimpijski pobednici.

15:14 - Neizvesnost će trajti do poslednjeg trenutka.

15:13 - Dušpan Mandić je precizan sa peterca. Još tri minuta strepnje.

14:13 - Verovatno najbolja partija Japana u poslednjih nekoliko decenija.

14:12 - Japanci će zapamtiti Dušana Mandića

Kada je teško tu je Dušan Mandić

Da li je ovo prelomni trenutak? Srbija se odbranila sa dva igrača manje.

13:12 - Kada je teško tu je Dušan Mandić. Njegov četvrti pogodak iz osam šuteva.

12:12 - Srbija ne koristi igrača više u bazenu i stiže kazna.

- Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine. Pitanje pobednika rešavaće se u poslednjem periodu igre.

12:11 - Očigledno ćemo prisustvovati drami. Japan stigao na samo gol zaostatka.

12:10 - Ne dozvoljava Japan opuštanje.

12:9 - Srbija koristi igrača više.

11:9 - Novi petarac za Japan

11:8 - Da li se konačno slama otpor Japanaca?

10:8 - Srbija ponovo uspeva da stigne do dva gola prednosti. Strelac je Nikola Nedović

Radoslav Filipović brani petarac.

9:8 - Dva gola braće Rašović i prednost se vraća na stranu srpskih vaterpolista.

Viktor Rašović

- Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena.

7:8 - Koriste Japanci igrača više. Ponovo stižu do rezultatske prednosti.

Problem za naš nacionalni tim. Dušan Mandić je zaradio drugo isključenje.

7:7 - Novo izjednačenje. Japan je realizova petarac.

7:6 - Trese se ponovo mreža Japana. Nikola Nedović pogađa za novu prednost.

6:6 - Novi pogodak Japanaca.

6:5 - Novi preokret. Rezultatska klackalica traje. Strelac je Viktor Rašović.

5:5 - Ponovo Dušan Mandić. Egal,

4:5 - Šok u Parizu. Japanci vode.

Japan nije iskoristio najstrožu kaznu.

- Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine.

4:4 - VAR je presudio. Japan ne dozvoljava "delfinima" da se odlepe.

4:3 - Ne daju se Japanci.

4:2 - Pogađa i Nemanja Vico. Srbija ponovo ima dva gola prednosti.

3:2 - Nikola Jakšić preikida seriju Japana.

2:2 - Ne predaju se vaterpolisti "zemlje izlazećeg sunca".

2:1 - Uspevaju Japanci da stignu do prvog pogotka.

2:0 - Ponovo Dušan Mandić trese mrežu Japanaca. Sjajan početak naših vaterpolista.

1:0 - Dušan Mandić postiže svoj premijerni pogodak na OI 2024.

Srpska vaterpolo reprezentacija kreće u pohod na zlatnu olimpisjku medalju.

"Delfini" se takmiče u grupi B zajedno sa selekcijama Španije, Francuske, Mađarske, Japana i Australije, a prvi meč će odigrati protiv selekcije "zemlje izlazećeg sunca".

Na poslednje dve Olimpijade, u Riju 2016. i Tokiju 2020. godine, Srbija je osvojila zlatnu medalju i želja svij je da se navedeno ostvarenj ponovi i u francuskoj prestonici.