Sada i zvanično: OFK BEOGRAD JE ŠAMPION I NOVI SUPERLIGAŠ!

Dominantno su fudbaleri OFK Beograda stigli do titule u okviru Prve lige Srbije, a duel protiv sremskomitrovačkog Radničkog, neće ostati dugo u pamćenju navijača. Poslepodnevna uspavanka je okončana podelom bodova, ali su navijači zadovoljni jer je sada i zvanično:

1:1 (1:1)

(D. Georgijević 21`; I. Vićentijević 39`)

- Drugo poluvreme:

Utakmica je završena.

87. min: Prilika za OFK Beograd je otišla u nepovrat. Dobro su reagovali gostujući defanzivci.

84. min: Nove izmene kod "romantičara". U igri su JEvtić i Nikčević, a izašli su Simonović i Georgijević.

78. min: Umesto Stanisavljevića u finišu meča u crvenoj sportskoj opremi nastupaće Amuzu.

73. min: Dvostruka izmena kod domaćina. Umesto Mićića i Plavšića, u igri su Bajić i Minić.

66. min: Nova bakljada navijača OFK Beograda.

63. min: Prva izmena u redovima OFK Beograda. Umesto Filipa Kasalice u igri je Dragan Stoisavljević.

60. min: Još pola sata je ostalo do kraja sezone. Nema većih uzbuđenja na Omladinskom stadionu.

53. min: Nova prilika za goste, ali promene rezultata nema.

52. min: Prete gosti, ali je u psolednjem trenutku udarac ka golu izblokiran.

Koreografija "Plave unije"

Drugo poluvreme je počelo.

Trostruka izmena u redovima Radničkog iz Sremske Mitrovice na poluvremenu. Iz igre su izašli Petrović, Đukanović i Jovanović, a na teren izlaze Ivić, Gajić i Čarapić.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45. min: Lepa prilika za domaćina, ali golman Radničkog uz pomoć prečke sprečava pogodak.

39. min: GOOOOOL: Šok na Karaburmi. Radnički stiže do izjednačenja. Bomba Igora Vićentijevića sa 16 metara i lopta je završila u gornjem levom uglu golmana Nikole Simonovića - 1:1.

38. min: Pokušavaju gosti ubacivanjima u šesnaesterac, ali je defanzivna linije OFK Beograda do sada maksimalno skoncentrisana.

27. min: Poluprilika i na drugoj strani, ali defanzivci OFK Beograda blagovremeno reaguju.

21. min: GOOOOOL: Sjajna akcija "romantičara", pas na levo krilo, blagovremeno ubacivanje po zemlji i Dejan Georgijević trese mrežu - 1:0.

18. min: Udarac Saše Markovića sa dvadesetak metara, ali je lopta završila pored desne stative Sremskomitrovčana.

11. min: Prvi udarac ka golu "romantičara", ali je golman Simonović na mestu.

10. min: Pokušavaju domaćini da ugroze mrežu Jakovljevića, ali ozbiljnijih prilika nema.

8. min: Udarac sa ivice šesnaesterca. ali lopta odlazi pored gola Radničkog. Ozbiljnijeg iskušenja za čuvara mreže, nije bilo.

5. min: Korner za domaću ekipu, ali opasnosti za Sremskomitrovčane nije bilo.

Sa centra kreću fudbaleri OFK Beograda sa više od deset minuta zakašnjenja.

Pre utakmice ekipi OFK Beograda, šampionu Prve lige Srbije biće uručen trofej.

- Početni sastavi:

OFK Beograd (Beograd): Simonović, Georgijević, Ilić, Kasalica, Marković, Mićić, Nikolić, Plavšić, Stanković, Vujadinović, Đermanović.

Radnički (Sremska Mitrovica): Jakovljević, Ilić, Isailović, Jovanović, Milić, Miodragović, Petrović, Radojičić, Stanisavljević, Vićentijević, Đukanović.

- Međusobni skor u sezoni 2023/24:

Fudbaleri OFK Beograda i sremskomitrovačkog Radničkog u aktuelnoj takmičarskoj godini odigrali su već dva meča.

Prvi susret je odigran 8. oktobra prethodne godine, upravo na Omladinskom stadionu u okviru 11. kola, a okončan je trijumfom "romantičara" minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je Nikola Knežević u 79. minutu.

U okviru 26. kola dve ekipe su se sastale na "AdmiralBet Areni" 26. marta, a rezultatsko ostvarenje je bilo identično. OFK Beograd je slavio minimalnim rezultatom 1:0, a pobedonosni pogodak delo je Dejana Georgijevića u 29. minutu susreta.

- Trenutna forma:

Interesantno je napomenuti da su obe ekipe u poslednjih pet odigranih prvenstvenih mečeva ostvarile identičan skor od dve pobede, jednog remija i dva poraza, što ime je donelo svega sedam bodova.

Navedeno nije ugrozilo lidersku poziciju "romantičarima", ali su Sremsomitrovčani ostali bez prilike da se kroz baraž mečeve uključe u borbu za istorijski plasman u elitu.

Šampioni prolaze kroz grad

OFK Beograd je u poslednjih pet mečeva slavio u duelima protiv Tekstica u Odžacima (2:1) i Inđije Toyo Tires (3:0), podela bodova je zabeležena u meču sa RFK Grafičarem (1:1), a neuspesi su doživljeni protiv šabačke Mačve (0:2) i Smedereva 1924 (0:1).

Radnički iz Sremske Mitrovice je nakon pobeda minimalnim rezultatom 1:0 poražen od Mačve iz Šapca i RFK Grafičara. Bodove su prepustili Tekstilcu iz Odžaka (0:1) i Jedinstva sa Uba (0:1), dok su se za jedan bod izborili u susretu sa Inđijom Toyo Tires u kojem nije bilo golova.