SPARTA DOMINIRA PROTIV SALCBURGA: Skorupski sačuvao nulu u Bolonji

Bolonja - Šahtjor 0:0

Sparta Prag - Salcburg 3:0

'2 Kajrinen, '42 Olatundži, '58 Lači

TOK MEČEVA

58. minut - GOL! 3:0 ZA SPARTU - LAČI! Kako elegantan gol Albanca! Olatunđi je izašao sam ispred protivničkog golmana, mogao je da bira šta će da radi, a on se odlučio da uposli Lačija. Ovaj je lažnjakom golmana i dva igrača "bacio" na zemlju i samo poslao loptu u praznu mrežu.

POČELO JE DRUGO POLUVREME U PRAGU

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut - GOL! 2:0 ZA SPARTU - OLATUNDŽI! Kakav gol Nigerijca! Pokupio je otpadak dok su svi mislili da se aktivirao iz ofsajda, a onda prelepo pogodio malu mrežu Blasvika!

17. minut - Poništen je gol Salcburgu zbog ofsajd pozicije.

4. minut - PROMAŠEN PENAL ZA ŠAHTJOR! Sudakov ne koristi najstrožu kaznu u Bolonji! Brani Skorupski!

2. minut - GOL! 1:0 ZA SPARTU - KAJRINEN! Vredelo je čekati godinama na ovo u Pragu - kakav početak meča! Probio je Haraslin, Blasvik je odbio njegov udarac, ali nije mogao da zaustavi i Kajrinenov! Start iz snova za domaće.

POČELI SU MEČEVI

OVO SU SASTAVI

SPARTA PRAG (3-4-3): Vindal - Vitik, Panak, Zeleni - Presijado, Lači, Kairinen, Vizner - Birmančević, Olatundži, Haraslin

SALCBURG (4-3-3): Blasvih - Dedić, Pjatkovski, Blank, Melberg - Kapaldo, Bajčetić, Klark - Nene, Jeo, Gluh

BOLONJA (4-3-3): Skorupski - Poš, Beukema, Lukumi, Likojanis - Fabijan, Frojler, Moro - Orsolini, Kastro, Endoj

ŠAHTJOR (4-3-3): Riznik - Konoplja, Bondar, Matvijenko, Enrike - Bondarenko, Kriskiv, Sudakov - Zubkov, Sikan, Eginaldo

UVOD

Sinoć smo gledali kišu golova, a ništa manje ne očekujemo ni od drugog dana Lige šampiona.

Posle mnogo godina, Liga šampiona će se igrati na stadionu praške Sparte. Domaćin ne može da računa na Garsiju de Albenisa, Jakuba Peseka i Romana Mokroviča, dok gosti imaju ozbiljnih problema pošto čak šestorica prvotimaca nisu otputovala u prestonicu Češke. Birmančević i Ratkov će se naći jedan preko puta drugog, budući da će večeras obojica igrati od početka po istoj strani, a uz aut liniju će za Salcburg igrati i Aleksa Terzić.

Dva tima su već igrala ovog leta u prijateljskom duelu, a tada je bilo 2:2.

Bolonja će prvi put u klupskoj istoriji zaigrati meč na najvećoj evropskoj sceni, a u goste dolazi ekipa koja je vrlo dobro upoznata sa najelitnijim takmičenjem na Starom kontinentu.

Fudbaleri Šahtjora iz Donjecka igraće u utakmici protiv Bolonje u prvom kolu Lige šampiona u novom dresu u bojama ukrajinske zastave.

Ponosni smo što smo Ukrajinci“, navodi se u saopštenju Šahtjora. Dresovi će biti sa plavo-žutim prugama, a šortsevi će biti plavi.

Ukrajinski klub inače nosi narandžaste dresove u utakmicama na domaćem terenu, a crne za mečeve na gostujućim terenima.

Zbog rata u Ukrajini Šahtjor će ove sezone utakmice u Ligi šampiona igrati kao domaćin u Gelzenkirhenu, na stadionu Šalkea.