GRUZIJA - ČEŠKA: Utakmica je završena nerešenim rezultatom

17:00

Nema pobednika u ovoj utakmici.

GRUZIJA - ČEŠKA (1 - 1)

'45+4 Mikautatze  '59 Šik

Od samog početka meča između Gruzije i Češke, većina prvog poluvremena se igrala samo da polovini terena Gruzije, međutim Česima se nije dalo da postignu gol. Postignut je bio gol u 23. minutu utakmice, ali se pomoću VAR-a zaključilo da je gol dat rukom i time je poništen. Nedugo nakon toga, Gruzini su počeli da se bude i da ostvaruju prve šanse u okvire Češkog gola. Nisu se predali do kraja poluvremena i u produžecima su postigli prvi gol, čime su poveli 1:0. Drugo poluvreme je počelo vatreno. Česi nisu mogli da prihvate da gube, pa su u 59. minutu postigli gol za izjednačenje. Do kraja meča je bilo nekoliko prekršaja i izmena igrača, ali ne i pogodaka u gol. Krajnji rezultat Gruzija - Češka je 1 - 1.

KRAJ MEČA

TOK MEČA

90 + 6. minut - KRAJ

90 + 5. minut - Opasna šansa za Gruziju.

88. minut - Izmena. Kvilitaja je zamenio Mikautadzea.

83. minut -  Žuti kartoni. Gvelesijani i Mekvabišvili su javno opomenuti.

82. minut -  Izmene. Van terena idu Kvarachelija i Kverkvelija, a na njemu su Lobjanidze i Gvelesijani.

81. minut -  Žuti karton. Souček je "požuteo" zbog oštrog starta nad Kvarachelijom. Izmene. Provod i Jurašek ustupaju svoja mesta Baraku i Ševčiku.

77. minut - Fantastična šansa za Češku, ali je lopta završila u okvir gola.

68.minut - Horor za Češku. Povredio se Šik izašao je iz igre, zamenio ga je Skitil.

66. minut - Ponovo Češka dominira. Lingr je šutirao iz daljine, međutim Mamardašvili je ponovo bio na visini zadatka.

63.minut - Izmene i kod Gruzina. Lokošvili i Čakvetadze umesto Citašvilija i Davitašvilija.

59. minut - GOOOL ZA IZJEDNAČENJE! Patrik Šik ušao u gol Gruzije zajedno sa loptom.

56.minut - Češke pravi izmenu. Černi i Hložek izlaze, a u igri su Lingr i Jurašek.

48.minut - Novi žuti karton, ovog puta za Jurašeka.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45 + 5. minut - Kraj prvog poluvremena.

45 + 4. minut - GOOOOL! VODI GRUZIJA 1 - 0.

45 + 1 minut - Najbolja šansa za Gruzine do sad. Čeh igrao rukom i Gruzini imaju penal.

40. minut - Novi žuti karton. Ovoga puta za Provoda.

36. minut - Prvi karton i za Gruzine je dobio kapiten Kašia.

35. minut - Gruzini su počeli da se bude. Prva ozbiljna šansa za Gruziju.

27. minut - Česi se ne predaju! Ponovo savršen napad Čeha, ali bez uspeha.

23. minut - Poništen gol Češkoj za 0:1, zbog igre rukom.

18. minut - Prvi žuti karton je dobio Coufal. Sjajno, ali oštro je predriblao Kvarackelija.

15. minut - Česi ne dozvoljavaju Gruzijcima da odmore. Od samog početka se igra na strani terena Gruzije. Opet ozbiljna šansa.

10. minut - Prvi nemili događaj. Gruzini traže penal nakon napada Davitašvilija kojeg je oborio Krejči.

8. minut - Češka je opet jako napala, Černi šutira, ali Gruzin blokira sve.

3. minut - Ozbiljne šanse za Čehe. Vatreni početak meča. Šutirao je Hložek, ali je reagovao Mamardašvili. Zatim je tukao Šik, pa glavom Souček.

1. minut - Meč je počeo prvim napadima za Gruziju.

PRE MEČA

Fudbalske reprezentacije Grupe F Evropskog prvenstva u fudbalu, Gruzija i Češka sastaće se danas u 15 časova u Hamburgu. Nema sumnje da će ovo biti jako zanimljiva utakmica, kao što su do sada svi bili u Nemačkoj, jer na ovakvom takmičenju nema slabog protivnika što se do sada mnogo puta pokazalo.

Iako je prva utakmica devetog dana jako bitna za same učesnike iste, jako je važna i za Orlove. Koji god tim da pobedi plasira se dalje, a gubitnik ispada iz takmičenja. Međutim, nama bi najviše odgovarao nerešen rezultat da bismo imali veće šanse za prolaz, jer u slučaju da ne pobedimo Dance, nego bude nerešeno, mi imamo šanse da prođemo dalje samo ako dva trećeplasirana imaju manje bodova od nas.

Gruzijci su odigrali predivan i neponovljiv meč protiv Turske, iako su na kraju izgubili rezultatom 3:1, ali su takođe i Česi bili poraženi od Portugala sa rezultatom 2:1.

Zanimljivo je da se Gruzija i Češka do sada nikada nisu sastajali!

Objavljene su i postave. Gruzija će igrati u formaciji 3-5-2: Mamardvašvili - Dvali, Kašija, Kvirkvelija - Tsitsaišvili, Davitašvili, Mekvabišvili, Kočorašvili, Kakabadze - Mikautadze, Kvarchelija.

Česi će meč započeti u formaciji 3-4-3: Stanek - Holes, Hranac, Krejči - Coufal, Provod, Souček, Jurašek - Cerni, Šik, Hložek.

Live prenos uživo možete pratiti od 15.00 časova na našem sajtu.