NOVAK JE KRALJ DRAME I REKORDA! Đoković u 1/8 finala KROZ iglene UŠI! Spektakularnim PREOKRETOM SRUŠIO Musetija!

02.06.2024

03:08

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je savladao Lorenca Musetija iz Italije rezultatom 3:2 (7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0)

Noć za nezaborav! Od gotovog umalo veresija! Pobedio je Novak Đoković peti put u karijeri od Lorenca Musetija, ali je morao da prođe kroz „Tantalove muke“ i ispiše rekord u Parizu odigravši najduži meč u istoriji Otvorenog prvenstva Francuske, jer je posle četiri i po sata sruštio Italijana!

Ništa nije mirisalo na to, jer je srpski as dobro otvorio meč, poveo u setovima, a onda se „ugasio“, što je Italijan iskoristio i umalo ostavio Đokovića još uvek bez trofeja u 2024. godini! Međutim, „ranjenog lava“ ne treba dirati ni kad spava, što je Nole potvrdio u četvrtom i petom setu, kada je zablistao i zbrisao Lorenca s terena, za plasman u osminu finala, gde će igrati protiv Franciska Serundola iz Argentine!

Velika borba vodila se u prvom setu. Iako ga je Srbin savladao četiri puta do večerašnjeg meča, Museti je pokazao da spada u red rivala koji mogu da pariraju Novaku, napravivši brejk na samom početku meča.

To, međutim, nije poremetilo Đokovića koji je ubrzo odgovorio ribrejkom, pa se do 12. gema igralo poen za poen. A, onda, u pravom trenutku, kod vođstva 6:5, najuspešnijem u istoriji su se ukazale dve brejk lopte, iskoristio je odmah prvu i rešio prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

Znatno lakše Novak je otvorio drugi set, ranim brejkom u četvrtom gemu ovog perioda. Posle vođstva od 3:1, sve je išlo „kao po loju“ za Đokovića, do sedmog gema, kada je Italijan uspeo da vrati izgubljeno i dramu u ovaj meč, smanjivši rezultat, a potom i izjednačivši na 4:4.

Lorenco Museti

Usledio je odlazak u taj-brejk, gde je Museti odmah stigao do mini-bejka i poveo 3:0. Međutim, Nole se onda probudio i uspeo da izjednači na 3:3, a potom u devetom gemu napravi novi mini-brejk za 5:4. Izjednačio je Lorenco na 5:5, da bi osvojio tri uzastopna poena, što mu je donelo 8:6 i izjednačenje u setovima – 1:1.

Indisponirani Novak nastavio je da srlja iz greške u grešku. Italijan se razleteo po terenu i treći period dobio ubedljivim rezultatom 6:2, napravivši brejkove u četvrtom i osmom gemu za potpuni preokret.

Ranjenog lava nikad ne treba otpisivati, što je Đoković potvrdio u petom gemu četvrtog seta. Parizom se zaorio urlik pobednika, onaj na koji nas je Nole navikao u slavljeničkim trenucima. Oduzeo je servis Musetiju, a potom još dva u sedmom i devetom gemu, za ubedljivih 6:4 i na taj način izborio odlučujući peti set!

Nezaustavljivi Nole je nastavio da maltretira Musetija i u odlučujućem periodu, napravivši brejk u drugom gemu, kada je poveo sa 2:0, a još jedan posle realizovanog svog servisa za ubedljivo vođstvo (4:0). Nastavak je bila rutina i potvrda zašto je najbolji u istoriji „belog sporta“.

NOVAK ĐOKOVIĆ - LORENCO MUSETI 3:2 (7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:0)

TOK MEČA

PETI SET

6-0 KRAJ! Novak Đoković je uništio Musetija i trijumfovao posle četiri i po sata drame rezultatom 3:2! U osmini finala ga čeka Argentinac Francisko Serundolo!

5-0 Izborio se Museti dva puta za "đus" u ovom gemu, ali to je bilo sve od njega, jer je Novak sa dva dobra servisa stigao i do petog gema! Sada ga još jedan deli do pobede i plasmana u osminu finala! Ponovo se urlik pobednika orio Parizom!

4-0 BREEEEEEEEEEEEEEEEEJK!!! Opet Đoković oduzima servis Italijanu!!! Maestralna igra Noleta, Jelena je oduševljena iz publike viče "Ajmooooooo"!

3-0 Bez drame završava Novak ovaj gem, sjajni servisi za ubedljivo vođstvo. Čak 80% ubačenog prvog servisa ima Srbin!

Rekacija Đokovića posle brejka

2-0 BREEEEEEEEEEEJK!!!! Ajmoooooooo Nole, u pravom trenutku Đoković oduzima servis Italijanu!

1-0 Odličan početak za srpskog asa, sa samo jednim izgubljenim poenom Novak otvara peti set!

Vežite se, kreće odlučujući period servisima Đokovića! Napred Nole!

ČETVRTI SET

6-3 BRAVOOOOOOOOO NOLEEEE! Idemo u peti set! Fantastična igra Đokovića u ovom setu!

5-3 ŠTETA! Vraća Museti jedan brejk, sada će servirati za ostanak u ovom setu.

5-2 NOVI BREJK ZA ĐOKOVIĆA!!!! Maestralno igra Nole u ovim trenucima! Serviraće za osvajanje seta!

4-2 Tako igra šampion Rolan Garosa! Zver se probudila u Novaku, sada igra kao teniser koji je osvojio u karijeri rekordne 24 Grend slem titule!!!

3-2 IDEMOOOOOOOOOOOOOO!!!! Brejk za Đokovića u pravom trenutku, ma bravo Noleeeee!

2-2 To je pravi Nole! Kratko, sažeto i efikasno do drugog gema u četvrtom setu!

1-2 Ne odustaje Italijan, samo jedan poen prepustio je Đokoviću u ovom gemu.

1-1 Mučio se Novak ponovo na svoj servis, ali na kraju je ipak izjednačio, pošto je Lorenco poslao u aut.

0-1 Suvereno deluje Museti i osvaja prvi gem u četvrtom setu!

TREĆI SET

2-6 GOTOV JE SET! Museti ima 2:1 u setovima! Novak pred eliminacijom! Ubedljivo je izgubio treći deo igre!

2-5 Imao je Đoković 30:30, ali dobri servisi Italijana dovode Musetija na gem od osvajanja seta.

2-4 Dobro je prošao Novak i smanjio rezultat.

1-4 Nema rešenje Đoković za Lorenca, koji sada ima ubedljivo vođstvo u drugom setu.

1-3 Ide Museti do brejka, nije se Novak snašao u ovom gemu.

1-2 Imao je Nole brejk priliku, ali na kraju mu je pukla žica na reketu i Lorenco se odbranio iz neprijatne situacije.

1-1 Ekspresno Đoković stiže do izjednačenja.

0-1 Vodi Italijan, prepustio je Novaku samo jedan poen u ovom gemu.

Museti otvara servisom treći set!

DRUGI SET

TAJ-BREJK

6-8 GOTOVO JE! Italijan je osvojio drugi set u taj brejku i izjednačio na 1:1!

6-7 GREŠI NOVAK! Lorenco ima servise za osvajanje drugog seta!

6-6 Pogrešio je Museti prilikom vraćanja loptice, ali ga je sreća opet pogledala i pogodio je liniju.

6-5 TAKOOOOOOOOOOO JE NOVAČEEEE!!! Mini-brejk u pravom trenutku i sada Srbin ima dva servisa za osvajanje drugog seta!

5-5 Izvukao se Museti i izjednačio rezultat.

5-4 IDEMOOOOOOOOOO NOLEEEEEE!!! Novi mini-brejk za srpskog asa, iako je gubio 0:3, sada je preuzeo vođstvo i on se pita!

4-4 Kontroliše Novak igru i poene.

3-4 Ne greši Museti, sve bolje servira Italijan.

3-3 TAKOOOOO JE NOLEEEEEEEE!!!! Vraća Đoković mini-brejk vezavši tri poena i sada je opet izjednačeno.

2-3 Odlična dva servisa za Novaka, koji je najpre osvojio prvi poen smanjivši na 1:3, a potom i drugi.

0-3 Još jednom je mrežica bila saveznik Lorenca Musetija, pogodio je njen vrh i loptica je završila na Novakovoj polovini.

0-2 Siguran je Italijan na svoj servis, raste vođstvo Lorenca!

0-1 Museti pravi mini brejk! Silovitim udarcem napao je Novaka, koji je u odbrani poslao lopticu u mrežu!

6-6 Gledaćemo taj-brejk!

6-5 Kako samo sreća prati Italijana! Ponovo je pogodio samu liniju očajničkim pokušajem, izjednačivši na 30:30, ipak to nije deprimiralo Novaka, ali sigurno jeste iznerviralo, pa je već u naredna dva poena došao do novog gema savršenim udarcima.

5-5 Koliko sreće za Musetija! Na 30:30 je neverovatnim udarcem očistio liniju iz velike udaljenosti, Nole je nevericom gledao šta je Italijan uradio. Naredni poen je doneo izjednačenje Lorencu.

5-4 Konačno Đoković osvaja gem i ponovo vodi! Na servis Italijana imaće priliku da osvoji i ovaj set.

4-4 Mogao je Novak do novog brejka, Lorenco je uspeo da se odbrani i ponovo je nerešen rezultat!

4-3 Vraća brejk Museti! Loše je odigrao Đoković ovaj gem, što je Italijan iskoristio i vratio se u meč.

4-2 Prekida italijanski as Novakovu seriju i smanjuje zaostatak.

4-1 Šta je uradio Museti kod rezultata 40:30? Dal je moguće ovo, na Novakovu gem loptu. Kada je Đoković smečovao, Lorenco je postavio reket da se odbrani i na kraju osvojio poen, izborivši "đus". Ipak, ubrzo se srpski as konsolidovao i sa dva naredna poena povećao prednost.

3-1 IDEMOOOOOOO, NOLEEEEE!!! Brejk za Đokovića posle tri vezane brejk lopte, oduzeo je servis rivalu u pravom trenutku!!! Spasio se Italijan dva puta, ali ne i kod treće brejk lopte.

2-1 Imao je priliku Lorenco da dođe do brejk lopte na 30:30, međutim, loše je zahvatio lopticu, pa je Novak iznenadan poklon silovitim servisom pretvorio u drugi gem.

1-1 Uz manje muke, Museti izjednačava rezultat. Prišao je Đoković na 30:40, ali je Italijan odbio njegov nalet i osvojio gem.

1-0 Precizno i efektno, sa samo jednim izgubljenim poenom, Nole uzima prvi gem u drugom setu.

Počeo je drugi set servisom Novaka Đokovića!

PRVI SET

7-5 IDEMOOOOOOO NOLEEEE! Brejk u pravom trenutku za osvajanje prvog seta! Taman kad je trebalo, Đoković je oduzeo servis Italijanu!

6-5 Fantastično Novak završava 11. gem u svoju korist. Obezbedio je prvi reket sveta u najmanju ruku taj brejk.

5-5 Ipak, ni italijanski as još uvek ne gubi koncentraciju. Odoleva 30. igrač ATP liste za sada bez problema.

5-4 Sada Nole mnogo sigurnije servira, nije ostavio Italijanu ni gram nade.

4-4 Drama se nastavlja! Museti sigruan na svoj servis i još jednom je rezultatski egal.

3-3 Ne posustaje žilavi Italijan. Uspešno je Museti rešio šesti gem drugog seta u svoju korist, izjednačivši rezultat.

Novak Đoković

3-2 Kakav potez Novaka na svoj servis u prvom poenu! Izvukao je nemoguće i sjajnom reakcijom poentirao za 15:0! Potom je poslao loptu u mrežu, napravivši neiznuđenu grešku, a onda na mreži odličan bio skrativši lopticu (30:15). Usledio su zatim dva sigurna servisa i novo vođstvo.

2-2 Ma, tako je Noleeeee! Đoković na brejk Italijana uzvraća ekspresnim ribrejkom i izjednačava rezultat!

1-2 BREJK! Museti je iznenadio Đokovića i prvi napravio brejk u ovom meču! Loša igra Novaka u trećem gemu!

1-1 ŠTETA! Imao je Novak vođstvo od 30:0, ali je Lorenco vezao četiri pet poena zaredom i odbranio svoj servis.

1-0 Vodi Novak! Mučio se Đoković na otvaranju duela. Zapretio je Museti, imao 30:30, ali onda nekontrolisano udario lopticu koja je otišla daleko van terena, a potom je sevnula dijagonala Noleta za osvajanje uvodnog gema!

Meč je počeo! Novak je izabrao prvi da servira!

22.30 - Izlaze rivali na teren, Novak je ispraćen ogromnbim ovacijama srpskih navijača u Parizu!

PRE MEČA

22.19 - GOTOVO JE! Dimitrov je pobedio Zizua Bergsa sa 6:4 u trećem setu i sa ukupnih 3:1 prošao u narednu rundu! Ubrzo će na parišku šljaku izaći Novak Đoković i Lorenco Museti!

Grigor Dimitrov je prošao nezgodnog Belgijanca

22.05 - Drama u meču Zizua i Grigora se nastavlja, trenutno je 3:3 u četvrtom setu. Cela Srbija navija za Bugarina, koji vodi u setovima 2:1, kako bi što pre završio i na teren izašao Novak Đoković.

21.44 - Nikako ne valja! Belgijanac je uspeo da dobije treći deo rezultatom 6:4 i odveo duel u četvrti set, koji je upravo počeo! Dimitrov vodi protiv Bergsa sa 2:1 u setovima.

21.20 - Po svemu sudeći Nole neće još na teren! Zizu Bergs ima vođstvo u trećem setu i preti da odvede meč u četvrti period igre.

20.59 - Duel Novaka i Musetija pomeren je zbog kiše, jer na Centralnom terenu posle Zvereva i Grikspora svoj meč su nastavili Bugarin Dimitrov i Belgijanac Bergs, pa će po završetku tog okršaja, Srbin i Italijan na teren. Trenutno Grigor Dimitrov vodi 2:0 u setovima (6:3, 7:6).

UVOD

Najbolji svetski teniser Novak Đoković igra meč šesnaestine finala na drugom Grend slemu ove sezone, a rival srpskog asa je Lorenco Museti iz Italije.

Posle pobeda nad domaćim takmičarom Pjer Igom Erberom u prvom kolu i Špancem Robertom Karbaljesom Baenom u drugoj rundi (oba puta po 3:0), prvi reket ATP liste imaće možda i najteži zadatak do sada.

Pred njim je Italijan Museti, kojeg je savladao četiri puta u prethodnih pet međusobnih okršaja, ali ga je Lorenco jednom i savladao. Bilo je to prošle godine u "Novakovoj kući", na Mastersu u Monte Karlu i to posle preokreta rezultatom 2:1 (po setovima 4:6, 7:6, 6:4).

S druge strane, Lorenco Museti koji se nalazi na 30. mestu svetske liste, do trećeg kola je došao takođe bez izgubljenog seta, pošto je najpre eliminisao Kolumbijca Danijela Elahija Galana (6:3, 6:3, 7:5), a potom i miljenika domaće publike Gaela Monfisa (7:5, 6:1, 6:4).

Podsetimo, Đoković još nema trofej od početka sezone, što mu se nikada nije dogodilo u karijeri, dok u Bulonjskoj šumi brani pobednički pehar osvojen prošle sezone pobedom nad Kasperom Rudiom iz Norveške maksimalnim rezultatom 3:0 (7:6, 6:3, 7:6).

Pobednik ovog susreta sastaće se u osmini finala protiv boljeg iz meča Francisko Serundolo (Argentina) - Tomi Pol (Sjedinjene Američke Države).

Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Republike", posvećen meču Novak Đoković - Lorenco Museti.