EVO DA LI JE BIO PENAL ZA ZVEZDU U MILANU: Sudijski ekspert dao svoj sud o SPORNOJ situaciji (VIDEO)

01.10.2024

23:34

Uzalud protesti crveno-belih

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u drugom kolu Lige šampiona od Intera u Milanu sa ubedljivih 4:0. Iako ništa nije slutilo na takvu razliku u rezultatu, crveno-beli se zbog sopstvenih grešaka iz Italije vraćaju pognutih glava, a moglo je da bude mnogo drugačije. Gotovo da se igrao egal u prvom poluvremenu, odlično je Milojević organizovao igru i raspored na terenu, ali protiv Čalhanogluove "bombe" iz slobodnjaka se nije moglo mnogo.

Nije to demoralisalo gostujuće fudbalere koji su imali nekoliko prilika do poluvremena. I ponovo su izašli na teren motivisani, ali kada je Krunić izgubio loptu praktično u svom šesnaestercu i dopustio laganu egzekuciju Arnautoviću, bilo je jasno da povratka nema.

A samo 10 minuta pre toga, dogodio se najsporniji trenutak na meču, kada je lopta posle šuta Olajinke udarila u ruku Mkitarjana. Sudijski ekspert Dejan Nedić je analizirao tu situaciju, a poenta je da - nema penala.

- Nema penala, odmah da raščistimo to. Zato što je kratka distanca i ne ide ruka ka lopti, nego od lopte. Pogledajte sada, nije odručena i faktički nije udario loptu. Imamo razliku kada ruka udara loptu i kada lopta udara ruku - rekao je Nedić na RTS i dodao:

- Jeste danas teško proceniti mnoge situacije, ali ovo stvarno nije teško dosuditi. Igraču nije odručena ruka, ide nazad, ne ide ka lopti. Iako je danas jako teško proceniti, ovde je jasno da nema kaznenog udarca. Kada se odbije lopta od istog igrača, onda nema dileme. Ako se odbije od drugog, imamo dilemu, ali ovde nema penala.

Takođe je dodao i da je postojao penal Drkušića nad Lautarom, bez ikakve dileme.