PRŠTALO NA SARDINIJI! Svilar činio ČUDA i spasio "vučicu"! Lacio RUTINSKI sa Venecijom! (VIDEO)

18.08.2024

22:58

Rimski klubovi promenjivog učinka.

Fudbaleri Kaljarija i Rome remizirali su najmanje popularnim rezultatom – 0:0, ali utakmica prvog kola u italijanskoj Seriji A oduševila je sve ljubitelje fudbala.

Igralo se atraktivno i “stresno” po pristalice oba kluba, "sevalo" je od šansi na “Unipol Domus” stadionu na Sardiniji.

Briljirao je reprezentativac Srbije, Mile Svilar, koji je bio nepremostiva prepreka za ofanzivne domaćeg sastava. Potez meča delo je srpskog čuvare mreže iz 82. minutu, kada je paradom zaustavio projektil Razvana Marina sa ivice kaznenog prostora. Silovit udarac Rumuna odbranio je Svilar, a lopta je potom zatresla prečku.

Dva minuta ranije najbolju priliku na meču za Vučicu propustio je Ukrajinac, Artjom Dovbik, kada je iz neposredne blizine pogodio prečku.

Uspela je Roma da povede preko Lorenca Pelegrinija, ali njegov pogodak je ubrzo poništen zbog ofsajd pozicije.

U istom terminu Lacio je opravdao epitet favorita i na “Olimpiku” nadigrao novajliju – ekipu Venecije. Rimljani su slavili sa sigurnih 3:1 posle preokreta.

Magnus Kofod Andersen je pogodio za prednost gostujućeg tima već u trećem minutu, ali golovima Tatija Kasteljanosa, Matije Zakanjija i autogolom Đorđa Altare domaćin je osvojio tri boda.