SRBI JAČI OD ALBANACA I PROVOKACIJA S TRIBINA! Banjalučani UTIŠALI Elbasani!

18.07.2024

00:16

Prvak Premijer lige BiH ide dalje posle penala

Fudbaleri banjalučkog Borca idu u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su posle boljeg izvođenja penala slavili u Albaniji 4:1 i prošli u narednu rundu.

Prvak Premijer lige BiH je u prvom duelu bio bolji od Egnatije 1:0, ali je večeras u Elbasanu bilo 2:1 za domaće. Usledili su produžeci u kojima nije bilo golova, pa penali, a Borac je slavio i obezbedio plasman u dalji tok takmičenja.

Uprkos prozivkama s tribina i skandiranja "Ubij Srbina", igrači Borca su pokazali karakter, izašli na teren i nastavili meč, a na kraju utišali stadion u Elbasanu i zasluženo prošli dalje.

Egnatija je povela u 17. minutu golom Ibrahimolua, a izjednačio je Lukić u 30. Albanci su u drugom delu delovali bezidejno, da bi u 82. minutu uspeli da izbore produžetke, zahvaljujući pogotku Dukuoa.

Kako u dodatnih pola sata nije bilo golova, usledili su penali, a igrači Egnatije nisu iskoristili dva i tako Banjalučani idu na dvomeč protiv solunskog PAOK.

S druge strane, gol Mamukašvilija na startu utakmice nije bio dovoljan Dinamu iz Batumija da nadoknadi zaostatak iz prvog meča protiv bugarskog Ludogoreca. Gruzini su slavili 1:0, ali je bugarski prvak u prvom meču bio bolji 3:1, pa tako u drugom kolu ide na Dinamo Minsk iz Belorusije.

Put u kvalifikacijama, ali za Ligu konferencije, nastavlja Dinamo Batumi kome će rival biti crnogorski Dečić.

U drugom kolu je i KI Klaksvik. Farani su večeras odigrali bez golova protiv Diferdanža u Luksemburgu, što im je bilo i dovoljno, pošto su u prvoj utakmici slavili 2:0. U narednom kolu će tim sa Farskih Ostrva igrati protiv švedskog Malmea, zanimljivo je da su prošle godine takođe protiv Šveđana, ali Hekena, napravili i najveću senzaciju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.