DERBI PRIPAO UMCI: Plavo-beli su novi lideri na tabeli nakon pobede nad timom iz Padinske Skele!

13.10.2024

19:19

Očekuje nas jako zanimljiva jesen.

U okviru devetog kola Beogradske zone ekipa Umke ugostila je sastav PKB-a iz Padinske Skele. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa druge pozicije (19 osvojenih bodova), dok su gosti sa jednim bodom više bidi lideri prvenstva.

Pravi fudbalski derbi viđen je ovog nedeljnog popodneva na stadionu Železnika gde su dva kandidata za šampionski pehar odmerila snage. Domaći su od samog starta vršili pritisak na protivničku poslednju liniju.

Visok intenzitet igre bio je prisutan gotovo tokom cele utakmice, velika borbenost i puno trčanja od igrača oba tima, ali tokom prvih 45 minuta promene na semaforu nije bilo. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći kada je Trninić šutirao, ali je lopta otišla van gola.

Umka je novi lider

Drugo poluvreme počelo je identičnom igrom, domaći su bili nešto konkretniji u završnici napada i uspeli su da stignu do vodećeg pogotka. Trninić izvodi slobodan udarac, mladi kapiten Umke, Marko Vujetić odličnim udracem matira protivničkog golmana, 1:0.

Nisu uspeli gosti da poravnaju rezultat u finišu meča, domaći su odličnim odbranama uspeli da sačuvaju minimalnu prednost i da osvoje jako bitna tri boda.

Umka - PKB (Padinska Skela) 1:0 (0:0)

Umka: Lekić, Vujetić, Vesić (od 80' Stamenović), Karić (od 75' Bugarinović), Stanković, Ristić, Stošić, Stojanović (od 61' Dragić), Cakić, Mikić, Trninić

PKB: Milovanović, Klarić, Ljubičić, Lazić (od 85' Vudragović), Petrović (od 29' Rabrenović), Maksimović (od 85' Manojlović), Ognjanović (od 78' Grujić), Vukomanović (od 46' Rančić), Stakić, Drača, Radosavljević

Borba za sam vrh tabele nakon ovog trijumfa Umke dobija potpuno novi izgled, jako zanimljiv finiš jesenjeg dela prvenstva nas očekuje u okviru Beogradske zone.