NESTAO VULE AŠANIN (48), POVRATNIK NA KOSOVO! Primio infuziju, seo u beli mercedes i kao u zemlju da je propao!

Autor:

Vesti

08.09.2024

22:39

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Rajčić dodaje da za sada nema novih informacija o Ašaninu i da je on živeo sam, dok mu porodica, uključujući majku, braću i sestre, živi u centralnoj Srbiji.

NESTAO VULE AŠANIN (48), POVRATNIK NA KOSOVO! Primio infuziju, seo u beli mercedes i kao u zemlju da je propao!

Foto: Radio Goraždevac

U selu Gornji Dragoljevac, koje se nalazi u opštini Istok, nestao je Vule Ašanin (48), povratnik u ovo područje.

Prema informacijama koje je prenio Radio Goraždevac, Ašanin je poslednji put viđen 28. avgusta u ambulanti u Osojanu, gde je bio na infuziji, a prevozio ga je taksi u belom mercedesu. Nakon toga mu se gubi svaki trag.

Njegov komšija Zoran Rajčić, koji je ujedno i dobar prijatelj nestalog, potvrdio je da je nestanak prijavljen Kosovskoj policiji 5. septembra. Rajčić dodaje da za sada nema novih informacija o Ašaninu i da je on živeo sam, dok mu porodica, uključujući majku, braću i sestre, živi u centralnoj Srbiji.

Radio Goraždevac je kontaktirao Policiju Kosova u pokušaju da dobije više informacija, ali još uvek nisu dobili odgovor. U selu Gornji Dragoljevac trenutno živi deset porodica.

Šta učiniti kada osoba nestane

Povodom nedavnog obeležavanja Međunarodnih dana nestalih osoba, Fondacija "Tijana Jurić", koja se, između ostalog, bavi sudbinama nestalih, objavila je brošuru s kratkim uputstvima šta uraditi kada shvatite da ne znate gde je vaš bližnji.

Prva i najvažnija stvar, kako navode, jeste prijava nestanka policiji. da biste to učinili što efikasnije, potrebno je pripremiti ime i prezime nestale osobe, opis pod koji spadaju podaci poput visine, težine, godine i slično, zatim fotografiju što boljeg kvaliteta i što noviju. Policiji treba priložiti i spisak prijatelja i poznanika koji bi mogli imati informacije gde se nalazi nestala osoba. Korisno bi bilo i prisetiti se ukoliko je nestala osoba u proteklom periodu imala promene u ponašanju, lične, zdravstvene ili emotivne.

Zabrinuti članovi porodice i prijatelji nestale osobe neretko sami organizuju potrage. U brošuri fondacije navedeno je da treba proveriti mesta na kojima nestala osoba ima naviku da boravi, osobe s kojima se druži, ako je osoba nestajala ranije, nije zgoreg prisetiti se mesta na kom je pronađena. Uz to treba proveriti obližnje vodene površine, poljane i šume.

Važno je takođe proveriti da li je osoba ostvila pismo u kom možda navodi šta se dogodilo, a ukoliko imate pristup dobro bi bilo proveriti poruke, mejlove i društvene mreže nestale osobe. Iz fondacije navode da nijedan trag nije nebitan!

Bonus video

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading