ČELSI SE KOCKAO, ALI NA KRAJU IZBORIO PLASMAN U LK: Bivši prvak Evrope doživeo šokantan poraz!

29.08.2024

23:40

Plavci nisu delovali ubedljivo.

Fudbaleri Čelsija su se plasirali u Ligu konferencija uprkos porazu od ekipe Serveta rezultatom 2:1 u revanš meču plej-ofa. Iako su poveli golom Nkunkua iz penala u 14. minutu, pobedu švajcarskom predstavniku doneli su Džeremi Guiljemenot i Enco Kriveli. Važno je istaći da je engleski tim slavio sa 2:0 u prvom susretu odigranom u Londonu.

Čelsi - Servet

Fudbaleri Panatinaikosa su takođe izborili plasman u Ligu konferencija nakon pobede nad ekipom Lans rezultatom 2:0 u revanš meču plej-ofa. Nakon što je Lans slavio rezultatom 2:1 u prvom meču, Panatinaikos je uspeo da se izbori za plasman golovima Fakunda Pelistrija u 62. i Tetea u 85. minutu. Takođe, važno je napomenuti da je srpski fudbaler Filip Mladenović odigrao ceo meč za Panatinaikos, dok su Nemanja Maksimović i Filip Đuričić ušli u igru u drugom poluvremenu.

Pored Čelsija i Panatinaikosa, plasman u Ligu konferencija su izborili i timovi Astana, Helsinki, Omonija, Noa, Olimpija, Mlada Boleslav, Pahos, Sent Galen, TNS, Serkl Briž, Legija, Kopenhagen, Vikingur, Vitorija Gimaraeš, Celje, Đurgarden, Hajdenhajm, Betis i Larne. Važno je spomenuti da će žreb za Ligu konferencija biti održan sutra od 14.30 časova.