CRVENA ZVEZDA - BODE/GLIMT: Delirijum na ''Marakani''! Crveno-beli duplirali vođstvo!

CRVENA ZVEZDA - BODE/GLIMT 2:0

'26 Duarte (P)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

56. minut - Prvi udarac u okvir gola imali su fudbaler Bodea preko Bega sa distance, ali je Ilić bio na visini zadatka. Norvežani su se konsolidovali u nastavku.

54. minut - Elšnik dobija žuti karton zbog faula nad Ejbenom.

45. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena!

40. minut - Pojela je atmosfera na stadionu fudbalere Bodea. Zvezda dominira tokom čitavog susreta.

30. minut - Mogla je Zvezda do drugog gola kada je nakon centaršuta u kaznenom prostoru Olajinka glavom šutirao, ali je Haikin odbranio, a potom je prečka spasla Bode.

26. minut - GOL! Zvezda je povela preko Duartea sa bele tačke i anulirala prednost Bodea.

13. minut - Nastavlja šampion Srbije sa presingom, Hvang je šutirao sa distance, ali je golman Bodea odbranio.

Crvena zvezd - Bode

6. minut - Opasno je delovala Zvezda od samog početka, a Mirko Ivaniće je imao prvu šansu, ali je bio neprecizan.

1. minut - Počeo je susret.

PRE MEČA:

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 21.00 čas dočekuju Bode/Glimt na stadionu ''Rajko Mitić'' u okviru plej-ofu za Ligu šampiona. Pred crveno-bele je veliki izazov, jer igraju i za čast srpskog fudbala. Ukoliko tim iz Ljutice Bogdana ne ostvari trijumf očekuju ih ozbiljni finansijski gubici i propuštanje prilike za značajnim prihodima.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Ilić – Mimović, Điga, Spajić, Seol – Elšnik, Hvang – Olajinka, Ivanić, Milson – Duarte.

Bode/Glimt: Haikin, Sjevold, Bjertuft, Gindersen, Bjerkan – Evjen, Berg, Fet – Mete, Hauge, Heg.

Norveški tim došao je u Beograd sa rezultatskom prednošću, ali 50.000 navijača pružiće podršku srpskom prvaku u ovom važnom meču. Iako je Bode  pokazao svoju kvalitetnu igru u prvoj utakmici, šampion Srbije je uspelo da donese podnošljiv poraz od 2:1, ostavljajući rezultat otvorenim za večerašnji duel. Sada je na crveno-belima da pruže bukvalno 100 odsto snage kako bi ostvarili cilj i izborili plasman u Ligu šampiona.

Trener crveno-belih, Vladan Milojević je pred ovaj meč istakao da ih očekuje veoma značajna utakmica.

- Očekuje nas drugo poluvreme utakmice u plej-ofu za Ligu šampiona na našem stadionu. Dobro vam je poznat rezultat u prvoj utakmici. Sigurno jedna utakmica sa velikim značajem, posebno jer je ulog ulazak u Ligu šampiona. U prvoj utakmici je Bode bio da kažem bolji i pobedio je, kao što sam rekao posle te utakmice završeno je samo prvo poluvreme. Mislim da smo se za ovo vreme oporavili i malo došli do pojedinih igrača koji su se podigli fizički i imamo 90 minuta - naveo je Milojević.