USPEŠAN DEBI KOMPANIJA! Bavarci jedva UKROTILI "vukove"! (VIDEO)

25.08.2024

18:14

Bivši šampion siguran na premijeri.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ostvarili su pobedu u prvom kolu Bundeslige, pobedivši na gostovanju Volfzburg rezultatom 3:2 (1:0). Utakmica je bila izuzetno uzbudljiva, a publika je imala priliku da uživa u pet pogodaka.

Bajern je poveo golom mladog Džamala Musijale u 20. minutu, čime je najavio uspešan debi na klupi novog trenera Vensana Kompanija, koji je zamenio Tomasa Tuhela na početku nove sezone.

Domaći tim uspeo je da preokrene rezultat zahvaljujući dvostrukom strelcu Lovri Majeru, koji je postigao golove u 47. minutu iz jedanaesterca i u 56. minutu, stavljajući Bajern u nepovoljan položaj.

Minhenski klub nije odustajao, te je uspeo da se vrati u igru autogolom Jakuba Kaminskog u 65. minutu, izjednačivši rezultat.

Konačni rezultat utakmice postavio je Serž Gnabri, pogotkom u 82. minutu, na asistenciju Harija Kejna, čime je Bajern ostvario važnu pobedu na gostujućem terenu.

U drugom kolu Bundeslige, Bavarci će dočekati Frajburg, dok će Volfzburg igrati protiv Holštajna Kila na strani.