BARSA PREŽIVELA MESTALJU! Levandovski ULEPŠAO debi novog trenera!

17.08.2024

23:53

Katalonci ubedljivi na otvaranju nove sezone La lige.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa prvog kola La Lige, Barselona je kao gost savladala Valensiju rezultatom 2:1.

Junak trijumfa Katalonaca bio je prekaljeni golgeter Robert Levandovski, koji je postigao pogodak vredan tri boda na otvaranju sezone.

Od njegove igre će u ovom prvenstvu i zavisiti učinak tima sa Nou Kampa, jer ako Barselona hoće da ponovi uspeh od pre godinu dana kada je osvojila titulu, mora da se moli da Leva bude pravi. Na legendarnoj Mestalji je podsetio na one blistave dane kojim je žario i palio u minhenskom Bajernu, a kada je Leva pravi, onda dolaze i pobede.

Lamin Jamal u prodoru

Kapiten poljske reprezentacije, koji je najveći deo karijere proveo u Bundesligi, bio je dvostruki strelac u tradiocionalno neprijatnom gostovanju Valensiji. Briljirao je u prvoj fazi utakmice odlazeći golman Mamardašvili. A onda i šok za goste, kada je Duro u 44. minutu doveo "slepe miševe" u vođstvo.

Do odlaska na odmor, Barselona je izjednačila u režiji najveće zvezde Evropskog prvenstva Lamina Jamala, koji je asistirao Levandovskom, da bi napadač Katalonaca u petom minutu nadoknade pronašao put do mreže.

Posle izjednačenja Katalonci su znatno lakše igrali u nastavku, pa je tim novog trenera Hansija Flika došao i do sva tri boda.

Već na startu drugog poluvremena, Robert Levandovski je precizno izveo jedanaesterac u 48. minutu i na taj način potpuno dotukao domaćina. Zadržali su gosti prednost od 2:1 do kraja meča i sezonu otvorili na najbolji način - pobedom! Bez starca, ipak, nema udarca.