UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDA NAD ČUKARIČKIM: Crveno-beli SLAVE sa 4:1!

22:07

Olajinka ih provozao kroz rolerkoster!

FK CRVENA ZVEZDA - FK ČUKARIČKI 4:1

'15 - Olajinka, '17 - Olajinka, '77 - Sisoko, '90 - Luka Ilić; '69 Melo

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički rezultatom 4:1 u okviru petog kola Superlige Srbije u Pančevu.Ova utakmica je bila posebno značajna za crveno-bele, jer su želeli da stvore dobru osnovu pred predstojeći meč plej-ofa Lige šampiona protiv Bodo/Glimta u Norveškoj.

Zvezda je brzo povela sa 1:0 golom Olanjinke u 15. minutu, koji je glavom zatresao mrežu nakon sjajnog centaršuta Pume. Samo tri minuta kasnije, Olanjinka je ponovo bio precizan, ovaj put sa distance, povisivši rezultat na 2:0. U drugom poluvremenu, Zvezda je nastavila da dominira, a treći gol za crveno-bele postigao je Sisoko u 31. minutu, preciznim udarcem koji je potvrdio ubedljivu pobedu svog tima.

Iako je Čukarički uspeo da postigne počasni gol, Luka Ilić je u 89. minutu zaključio utakmicu golom za konačnih 4:1. Crvena zvezda sada ima četiri pobede i jedan remi, te ostaje na vrhu tabele Superlige, dok se pažnja tima već okreće ka narednom izazovu u Ligi šampiona.

TOK MEČA

KRAJ MEČA

90. minut - Evo i četvrtog gola Zvezde, pogodio je postigao Luka Ilić.

77. minut - 3:1, Sisoko savladao protivnike na putu, pa onda autogol! Zvezda u prednosti +2

74. minut - Žuti karton za levog beka Čukaričkog - Diopa.

69. minut - 2:1 gol i za Čukarički, Melo je strelac

63. minut -  Napadaju igrači Zvezde, mogao je Puma da poveća, ali je njegov udarac završio preko prečke.

56. minut - Nilson je imao veliku šansu za pogodak!

Početak drugog poluvremena

Olajinka večeras gazi sve pred sobom

Kraj prvog poluvremena

17. minut -  2:0 za Zvezdu - Olajinki je pošlo za rukom, za manje od dva minuta postigao je oba gola!

15. minut - GOL! 1:0 za Zvezdu - Strelac je Olajinka!

MEČ JE POČEO

Crvena zvezda: Ilić, Mimović, Spajić, Điga, Seol, Hvang, Elšnik, Puma, Ivanić, Olajinka, Duarte

Čukarički: Mirković: Mirković, Rogan, Stevanović, Jovanović, Diop, Docić, Sisoko, Tufegdžić, Ivanović, Cioni, Cvetković

UVOD

Premijerni meč pete takmičarske runde u okviru Superlige Srbije odigraće se danas, a u derbiju kola ekipa Čukaričkog dočekaće sedmostrukog uzastopnog šampiona Srbije i aktuelnog lidera, ekipu Crvene zvezde.

Navedeni duel igra se ranije u odnosu na ostale mečeve s obzirom da pulene trenera Vladana Milojevića već u utorak 20. avgusta očekuje prvi meč plej-ofa Lige šampiona kada će gostovati u Norveškoj ekipi Bodo/Glimta.

Obe ekipe su u prethodna četiri prvenstvena meča u sezoni 2024/25 ostvarili identičan skor od po tri pobede i jednog remija, a crveno-beli su bolje plasirani zahvaljujući znantno boljg gol količniku.