ZVEZDU ČEKA PAKAO DO ELITE! Bodo ili Jagjelonija? Crveno-beli SAZNALI rivala u plej-ofu LŠ!

13.08.2024

20:51

Srpski prvak na jednog igrača mora da obrati posebnu pažnju.

Fudbaleri Bodo Glimta savladali su Jageloniju i u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 4:1 i ukupnim trijumfom od 5:1 zakazali dvomeč protiv Crvene zvezde.

Domaći su posle pobede u Poljskoj od 1:0 bili još ubedljiviji u uzvratnoj utakmici, pa će 20. avgusta prvak skandinavske države gostovati na stadionu "Rajko Mitić". Revanš je osam dana kasnije u Norveškoj, a oba duela počinju u 21 čas.

Lud početak imao je meč Aspmira stadionu, pošto je vladar poljskog fudbala već u četvrtom minutu stigao do vođstva autogolom Patrika Berga. Iskusni vezista je neoprezno reagovao i naterao svog golmana Haikina da vadi loptu iz mreže - 0:1.

Radost gostujućeg tima trajala je do finiša prvog poluvremena, a onda se za četiri minuta srušila kao kula od karata. Naime, najpre je u 34. vezista Sondre Fet doneo izjednačenje norveškom šampionu, da bi već u 38. na semaforu pisalo 2:1 u korist Norvežana, pošto je Isak Mata na asistenciju Kaspera Hoha doneo potpuni preokret ekipi Boda!

Tačku na prolaz Norvežana na megdan Crvenoj zvezdi stavio je Fet svojim drugim golom u meču, a trećim za Bodo, koji je postigao u 56. minutu na dodavanje Evjena za nedostižnih 3:1.

Konačno, u 71. minutu Hoh je četvrtim golom za domaćina stavio pečat na ubedljiv trijumf od 4:1, pa se Bodo Glimt na superioran način "prošetao" do megdana Crvenoj zvezdi, čija će odbrana posle ovako efikasne igre norveškog prvaka imati težak zadatak u predstojećim duelima da zaustavi njihove fudbalere.