PREMIJER LIGA IMA NOVOG ŠAMPIONA! Auuu, KAKAV MEČ! Borac iz 2-1 i 7+ za titulu u BiH!

20.05.2024

19:22

Neverovatna utakmica na Gradskom stadionu.

Fudbaleri banjalučkog Borca novi su šampioni Premijer lige Bosne i Hercegovine!

U pretposlednjem kolu domaćin je savladao u Banjaluci ekipu Igmana iz Konjica posle velike goleade i spektakularnog preokreta rezultatom 4:3 i tako obezbedili prvo mesto na tabeli nacionalnog prvenstva.

Strelci za Borac bili su Vuković, Nišić, Hrelja i Kvržić, dok su golove Igman su postigli Mešinović, Ramić i Јanketić.

Borac na tabeli ima 78 bodova, a drugoplasirani Zrinjski iz Mostara sada ne može da ga stigne.

U sledećem, ujedno i poslednjem kolu sezone, Borac gostuje ekipi Željezničara.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima i preokretima na obe strane, pa je tako domaćin na poluvremenu imao zaostatak od jednog gola (1:2).

Ipak, u drugom poluvremenu, fudbaleri Borca zaigrali su znatno bolje i uspeli da postignu čak tri pogotka, što ima je donelo zasluženi trijumf i otvaranje slavljeničkog šampanjca.

Usledio je blickrig za samo 16 minuta i pogocima Nišića (48.), Hrelje (54.) i Kvržića (64.), Banjalučani su stigli do velikog slavlja i pobede koja im je donela šampionski pehar.

Podsećamo, šampion Premijer lige predstavlja Bosnu i Hercegovinu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Drugoplasirana, trećeplasirana i četvrtoplasirana ekipa predstavljaju BiH u kvalifikacijama za Ligu konferencija.