HUMSKA OSTALA PRAZNA! Partizan i Vojvodina bez rešenja- dele bodove uz fenomenalne odbrane Jovanovića i Rosića!

01.09.2024

23:13

Previše propuštenih prilika.

Fudbaleri Partizana i Vojvodine remizirali su (0:0) u okviru sedmog kola Superlige Srbije.

Partizan je bio suočen sa dodatnim izazovima, uključujući odsustvo prvog trenera Aleksandra Stanojevića zbog suspenzije i promenu kapitena nakon odlaska Svetozara Markovića, dok je novi kapiten postao golman Aleksandar Jovanović. Vojvodina je, s druge strane, pokušavala da se izbavi iz rezultatske krize, nakon što je ostvarila samo jednu pobedu u prethodnim kolima.

U prvom poluvremenu, utakmica je počela sa brzim tempom, ali su se uskoro pojavili problemi za Partizan. Đurđević, Kovač i Požuteo su se suočili sa žutim kartonima, dok su prilike za Vojvodinu prokockane zahvaljujući odličnoj igri Jovanovića. Radulović i Seri su imali šanse, ali su njihovi udarci zaustavljeni. Vojvodina je dominirala u prvom delu, ali nije uspela da postigne gol, dok je Partizan mogao da se osloni na čvrstu odbranu.

Drugo poluvreme donelo je sličnu sliku, sa Partizanom i Vojvodinom koji su nastavljali sa napadima i izmenama. Filipović je zadobio povredu u duelu i bio je tretiran sa čalmom, dok su se u 75. minutu desile izmene u oba tima. Severina je imao još jednu priliku za Partizan, ali je Rosić sjajno odbranio, a Vojvodina je prokockala šanse, uključujući još jedan pokušaj Seri koji je otišao pored stative. U 84. minutu, Krtolica je vršio poslednje izmene za Vojvodinu, ali to nije donelo promene na rezultatskom tabeli.

U konačnici, utakmica je završena bez golova, a oba tima su pokazala svoje kvalitete u odbrani. Partizan i Vojvodina će nastaviti da se bore za poboljšanje svojih rezultata u Superligi, dok će Jovanović, Rosić i ostatak tima morati da nastave sa snažnim nastupima u narednim utakmicama.

TOK MEČA:

Kraj utakmice.

84. minut -Izmene u Vojvodini. Krtolica menja Poletanovića i Radulovića, ulaze Medojević i Popović.

81. minut - Severina u velikoj prilici, ali Rosić izvodi sjajnu odbranu. Lopta ide u koner.

75. minut - Izmene u oba tima. Jovanović i Savićević izlaze, Nikolić i Bamidele ulaze.

73. minut - Filipović sa čalmom. Povređen u duelu, zadobio udarac u glavu od saigrača.

64. minut - Žuti karton za Buteana. Nepotrebna intervencija, zaslužena kazna.

59. minut - Seri u blizini gola. Lopta tik pored stative. Velika prilika za Vojvodinu je još jednom prokockana.

54. minut - Velika šansa za Severinu. Partizan blizu vođstva, ali Rosić briljira.

52. minut - Ovakav golan se više ne rađa. Još jedna odbrana Partizana.

Početak drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Seri u velikoj prilici, ali Jovanović briljira. Vojvodina prokockala ko zna koju šansu.

36. minut - Radulović pokušao, ali Jovanović je siguran. Vojvodina popušta pritisak.

25. minut - Pad ritma. Vojvodina prokockala šanse, Jovanović spašava Partizan!

20. minut - Zahid, ništa! Odlična akcija Partizana, ali odbrana Vojvodinezaustavlja u poslednji čas!

15. minut - Promašaj Savićevića. Sjajna šansa za goste, ali lopta odlazi preko gola!

13. minut - Pokušaj Zubairua. Skliznuo u ključnom trenutku, Rosić bez muke odbranio!

10. minut - Požuteo i Đurđević. Partizan već sakupio dva žuta u derbiju.

6. minut - Već dva žuta. Korać i Kovač opomenuti u žestokom derbiju.

Meč je počeo.

SASTAVI:

Partizan (4-2-3-1): A. Jovanović - Đurđević, Filipović, Mujakić, Jurčević - Arijaga, Zahid - Kovač, Kalulu, Zubairu - Đ. Jovanović.

Vojvodina (4-2-3-1): Rosić - Butean, Korać, Crnomarković, Baros - Petrović, Poletanović - Radulović, Veličković, Seri - Savićević.

Partizan će biti suočen sa dodatnim izazovima jer prvi trener Aleksandar Stanojević neće moći da bude na klupi zbog suspenzije izazvane crvenim kartonom. Takođe, tim će se suočiti sa promenom kapitena, s obzirom na odlazak Svetozara Markovića u redove Viktorije Plzenj, a novi kapiten će biti golman Aleksandar Jovanović.

Vojvodina je u Superligi ostvarila pobedu samo u 1. kolu, te će na gostovanju u Humskoj pokušati da pronađe izlazak iz rezultatske krize. Očekuje se da će utakmica biti prilika za ovaj tim da pokaže svoj potencijal i ostvari važnu pobedu.

Glavni sudija meča biće Miloš Milanović, a pomoćnici su mu Milan Pašajlić i Novak Novaković. Četvrti sudija je Ivan Stamenković, dok je delegat Milosav Ivković. U VAR sobi će sedeti Aleksandar Živković i Milan Minić.

Očekuje se da će ova utakmica biti prilika za obostrano iskupljenje nakon evropskih neuspeha, te da će obe ekipe dati sve od sebe kako bi ostvarile važnu pobedu u Superligi.