MAKABI - TSC: KAKVA BRUKA! Lazetić vodi Izraelce u Ligu Evrope, ništa im nisu mogli Topolčani!

26' Turgeman

64' Perec

83' Madmon

KRAJ MEČA!

Makabi slavi u Mađarskoj sa 3:0 protiv ekipe TSC iz Bačke Topole. Revanš će se igrati za sedam dana u Bačkoj, a TSC je svakako osigurao učešće u Evropi iduće sezone.

Ekipa iz Izraela bila je apsolutno dominantna na terenu, dok se TSC mučio da pređe polovinu. U strelce se prvi upisao Dor Turgeman u 26. minutu, a u 64. minutu prednost za Makabi duplirao je Dor Perec, dok je u 83. minutu treći gol postigao Elad Madmon.

Na kraju prvog poluvremena u svega pet minuta, ekipa iz Bačke Topole dobila je dva crvena kartona, zbog čega su utakmicu nastavili bez Mateje Đorđevića i Mihajla Banjca.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME:

90+5.minut - Kraj meča.

90.minut - Pet minuta nadoknade.

83.minut - GOL ZA MAKABI!

74.minut - Izmena u ekipi iz Tel Aviva, umesto Sisoka ušao Madmon.

74.minut - Dupla izmena u TSC-u. Jovanović ulazi umesto Vlalukina, a zatim Pantović umesto Jovanovića.

71.minut - Još jedan žuti karton u redovima TSC-a, ovog puta za Capana.

67.minut - Žuti karton za Petrovića.

64.minut - JOŠ JEDAN GOL ZA MAKABI! Kakva agonija za TSC, ovaj put u strelce se upisuje Dor Perec.

63.minut - Lazetić pravi trostuku izmenu. Umesto Davidzadea, Davide i Lajusa na terenu su Zahavi, Biton i Revivo.

59.minut - Žuti karton za Sisoka.

54.minut - Ilić čuva tim, brani napad Makabija.

50.minut - Ekipa iz Tel Aviva nastavlja dominaciju. Topolčani su bili u lošoj poziciji i u punom sastavu, sa dva igrača manje im se tek teško piše.

46.minut - Izmena. Umesto Ćirkovića ulazi Pejić.

46.minut - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45+3.minut - Kraj prvog poluvremena.

45+2.minut - JOŠ JEDAN CRVENI KARTON! Ovog puta za Mihajla Banjca.

45+1.minut - Žuti karton za Vlalukina.

45.minut - Dva minuta produženo prvo poluvreme.

42.minut - CRVENI KARTON ZA TSC! Mateja Đorđević je dobio crveni karton nakon ozbiljnog starta na sredini terena.

36.minut - Šansa za TSC niotkuda. Aleksandar Ćirković dobio loptu u ofsajdu, pokušao da asistira, ali je promašio Jovanović.

34.minut - TSC potpuno inferioran, i dalje ne prelaze polovinu.

26.minut - GOL ZA MAKABI!

20.minut - Makabi i dalje dominantan na terenu, ali bez uspeha za sada. Tim iz Bačke Topole se muči da uopšte pređe na protivničku polovinu, fokusirani su na odbranu.

10.minut - Makabi vodi glavnu reč i ima veće posedstvo lopte. TSC još uvek nije imao priliku za akciju. Makabi je imao priliku glavom, ali je lopta otišla pored gola.

4.minut - Problemi za TSC. Ubačena je lopta sa strane, ali je Capan sprečio napad igrača Makabija.

1.minut - Meč je počeo!

SASTAVI:

Makabi: Mišpati, Jehezkel, Šlomo, Asante , Davidžada, Perec, Sisoko, Kanihovski, Kavida, Lojus i Turgeman.

TSC: Ilić, Vlalukin, Đorđević, Stevanović, Petrović, Radin, Capan, Đakovac, Jovanović, Ćirković i Banjac.

PRE MEČA:

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole se večeras od 20:00h suočavaju sa ekipom Makabija iz Tel Aviva u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu Evrope. Ovaj dvomeč će biti izuzetno značajan za TSC, koji se nakon poraza od OFK Beograda u Superligi nalazi pod određenim pritiskom.

Ipak, Topolčani ulaze u ovaj dvomeč sa svešću da su već obezbedili jesen na međunarodnoj sceni, što će svakako doneti određenu dozu rasterećenosti timu Deana Klafurića. U slučaju eliminacije od Makabija, TSC bi se preselio u grupnu fazu Lige konferencije, što svakako predstavlja značajan uspeh za ovaj tim.

Posebnu draž ovom susretu daje činjenica da će se TSC suočiti sa ekipom svog dojučerašnjeg trenera, Žarka Lazetića, koji je ovoga leta napustio tim sa severa Srbije i preselio se u redove izraelskog velikana. Lazetić je istakao da je TSC malo promenio stil igre u odnosu na njegovu eru, te da je dobro upoznat sa timom iz Bačke Topole.

Nastup Aleksandra Ćirkovića je pod znakom pitanja zbog određenih problema sa povredama, dok se Maki Banjak nije registrovao za ovaj meč. Takođe, van pogona je već duži period i Nikola Kuveljić, koji se oporavlja od povrede ukrštenih ligamenata.

Žarko Lazetić je istakao da će ovaj duel za njega biti veoma emotivan, te da je dobro skenirao ekipu Makabija, upoznao njihove slabosti ali i prednosti. On je takođe naglasio da će ovo biti izuzetno važan meč za njegovu ekipu, te da se raduje izazovu koji predstoji.

Ostaje da vidimo kako će se odviti ovaj značajan dvomeč za fudbalere TSC-a, koji žele da ostvare plasman u Ligu Evrope i tako nastave svoj međunarodni fudbalski put.