HRVATI VEĆ OBEZBEDILI NOVU LIGU ŠAMPIONA! Dinamo ZGROMIO Azere! Francuzi se MUČILI!

21.08.2024

00:04

Odigrana još dva meča plej-ofa elitnog ranga.

U prvom meču plej-ofa Lige šampiona, fudbaleri zagrebačkog Dinama su ostvarili ubedljivu pobedu nad ekipom Karabaga rezultatom 3:0 (1:0).

U 29. minutu, Marko Pjaca je postigao gol za Dinamo, nakon što je njegov saigrač Martin Baturina u 17. minutu pogodio prečku.

Karabag je imao priliku da smanji zaostatak u 57. minutu, ali je Jasin Benzija iz slobodnog udarca pogodio stativu. Konačni udarac ekipi Karabaga zadao je rezervista Sandro Kulenović, koji je golovima u 75. i 80. minutu praktično već uveo Zagrepčane u elitu, ukoliko se ne desi "novo svetsko čudo".

Detalj sa utakmice Dinamo - Karabag

Sa druge strane, ekipa Lila je takođe ostvarila pobedu, savladavši Slaviju rezultatom 2:0. Džonatan Dejvid je postigao prvi gol u 52. minutu, dok je u 77. minutu asistirao Edonu Žegrovi za drugi gol. Slaviji su poništena čak dva gola nakon intervencija iz VAR sobe, prvi zbog igranja rukom, a drugi zbog ofsajda. Srpski napadač Andrej Ilić je ušao u igru u 90+1. minutu, zamenivši najboljeg igrača utakmice Dejvida.

Revans mečevi između ovih ekipa igraju se sledeće nedelje, a pobednici će se plasirati u Ligu šampiona, dok će poraženi timovi nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.