REPREZENTATIVAC SRBIJE ZAVIO RUMUNE U CRNO! Birmančević UĆUTKAO Bukurešt! (VIDEO)

13.08.2024

21:28

Sjajna predstava Piksijevog "orla" u prvom poluvremenu.

Fudbaleri Sparte plasirali su se u plej-of, pošto su u revanšu savladali FCSB (nekadašnje Steaue) u Rumuniji rezultatom 3:2, u 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a junak pobede bio je Veljko Birmančević.

Posle nerešenog rezultata u prvom duelu (1:1), Sparta je na poluvremenu imala ubedljivih 3:0, a dvostruki strelac za goste bio je reprezentativac Srbije.

Veljko je pokazao odličnu formu već u 13. minutu kada je, posle kornera, uspeo da postigne gol i donese početno vođstvo svojoj ekipi. Njegova sposobnost da se nađe na pravom mestu u pravo vreme donela je važan pogodak za Spartu.

Nakon toga, dosuđen je penal za Spartu, a Veljko Birmančević je još jednom pokazao svoju preciznost i udvostručio vođstvo svoje ekipe. Sigurnost sa "bele tačke" nekadašnjeg fudbalera Čukaričkog i Crvene zvezde bila je ključna za dalji tok utakmice.

U 37. minutu, Birmančević je asistirao Haraslinu koji je postigao treći gol za Spartu, čime su gosti stekli ubedljivu prednost na poluvremenu. Veljko je pokazao svoju sposobnost ne samo u postizanju golova, već i u kreiranju šansi za svoje saigrače.

Domaći su do kraja meča postigli dva gola i ublažili poraz na 2:3, preko Olarua i Edjume.

Sparta će u plej-ofu za Ligu šampiona igrati protiv švedskog Malmea koji je posle produžetaka eliminisao grčki PAOK. Sjajan gol na tom meču dao je srpski reprezentativac Andrija Živkković.