ZVEZDA - TALJARES: Taljares odnosi pobedu, Zvezda se obrukala na prijateljskoj utakmici

Autor: Republika/A.Đ.

12.07.2024

19:12

Meč je završen rezultatom 1:0 za Taljares.

Crvena zvezda - Taljares (0 - 1)

Utakmica između Crvene zvezde i Taljaresa je počela sramno za naše igrače. Primili su gol već u drugom minutu, a tako se završila sama utakmica. Bilo je ekoliko šansi za crveno-bele, ali ih nisu iskoristili. Ilić je pred sam kraj utakmice zaradio crveni karton, ali je samo zamenjen Kneževićem zato što je prijateljska utakmica u pitanju.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

90+3 - Kraj utakmice.

70. minut - Luka Ilić dobio crveni karton! Ali pošto je prijateljska utakmica, Zvezda uvodi Kneževića umesto njega.

61. minut - Dominira Zvezda, ali bez prave šanse. Muči se šampion Srbije da stvori gol šansu.

46. minut - Drugo poluvreme je počelo.

PRVO POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena.

38. minut - Zvezda je imala mnogo sreće. Bota je posle kornera i centaršuta ostao sam na šest metara i onda spoljnom gađao pored desne stative.

23. minut -  Propuštena ogromna šansa. Luka Ilić je oduzeo loptu, dodao Hvangi koji šutira slabo po zemlji posred gola.

16. minut - Poništen gol zvezdi za izjednačenje! Mijailović je proigrao Šerifa, Ndiaje pogađa donji desni ugao, ali je bio ofsajd.

2. minut - GOOOOL! Alehandro Martinez i jzbegao zvezdine i grače i lagano ubacio loptu u gol.

1. minut - Meč je počeo.

SASTAVI

Crvena zvezda: Guteša - Mijailović, Leković, Stojić, Rodić - Dalsio, Hvan - Puma, Ilić, Šljivić - Endijaj.

Taljeres: Erera - Suarez, Katalan, Mantilja, Martinez, Riveiros, Bota, Portiljo, Benavidez, Ortegoza, Bartićoto.

PRE MEČA

Fudbaleri Crvene zvezde završavaju svoje učešće na prestižnom turniru u Sankt Peterburgu, a poslednji test pred početak nove sezone će im pružiti argentinski tim Taljeres. Meč je zakazan za petak u 17:00, a biće održan na stadionu u Sankt Peterburgu. Crvena zvezda je ostvarila pobede nad Sočijem (2:0) i Zenitom (2:1), braneći tako titulu osvojenu prošle godine na istom turniru.

Ovaj meč će predstavljati generalnu probu za ekipu Vladana Milojevića pred početak nove sezone, koja je zakazana za 20. jul kada će na Marakanu stići superligaški debitant Jedinstvo iz Uba. Pobedom na ovom turniru, Crvena zvezda bi napravila idealnu uvertiru za start sezone, a trener Milojević može već sada da odredi svoje startne igrače. Iako ekipa još uvek nije kompletna i čekaju se pojačanja u napadu, meč sa argentinskim timom pružiće uvid u moguću postavu za premijeru.

Utakmica između Crvene zvezde i Taljeresa biće prenošena na kanalima Arensport Premijum 1 i Zvezda TV, dok će ljubitelji fudbala moći da prate tok meča iz minuta u minut na Republici.

Crvena zvezda ima na raspolaganju poslednju priliku da pokaže svoju formu pred početak nove sezone, a navijači sa nestrpljenjem očekuju ishod ovog meča u Sankt Peterburgu.