U LIGI ŠAMPIONA NIŠTA NOVO: REAL MADRID PONOVO NA KROVU EVROPE! "Kraljevićima" jubilarna 15. TITULA! (VIDEO)

01.06.2024

23:01

Dortmund kažnjen za promašaje na Vembliju - 2:0 (0:0).

Real Madrid je najveći klub na svetu i 15. put klupski prvak Evrope u fudbalu! Kraljevski klub je u finalu elitnog takmičenja za sezonu 2023/2024 savladao Dortmund rezultatom 2:0 (0:0).

Heroji trijumfa na stadionu Vembli bili su Dani Karvahal, strelac prvog gola u 73. minutu, odnosno Vinisijus Žunior koji je dokrajčio hrabre "milionere". Nemački predstavnik ima za čim da žali, pošto je u prvom poluvremenu promašio nekoliko dobrih šansi. U tragičara je izrastao napadač Adejemi koji je promašio dva zicera.

Na našem portalu mogli ste da pratite teksutalni prenos utakmice, a evo kako je to izgledalo.

BORUSIJA DORTMUD - REAL MADRID 0:2 (0:0)

(Karvahal, 73, Vinisijus 83)

KRAJ!

90+5: Real je novi prvak Evrope, utakmica na Vembliju je završena!

87. minut: Poništen je gol Dortmunda, Filkrug je uzalud pogodio.

83. minut: Real vodi sa 2:0 i na pragu je 15. titule šampiona Evrope. Strelac je Vinisijus.

77. minut: Mrtva šansa za Real. Belingem je bio neprecizan sa osam-devet metara.

73. minut: Gol, gol, gol! Strelac je Karvahal! Španski bek najbolje se snašao posle gužve u šesnaestercu i kornera. Neverovano, u pitanju je jedan od najnižih fudbalera na terenu.

63. minut: Adejemi je definitivno tragičar. Ponovo je bio blizu gola, šutirao glavom, doduše iz nateže pozicije dosad, a sjajni Tibo Kurtoa ponovo je na visini zadatka.

48. minut: Au, kakav udarac Krosa iz slobodnog udarca. Kobel spasio pauka! Najbolja šansa sa Real.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme utakmice na Vembliju.

POLUVREME

45. minut: Utakmica je produžena za četiri minuta nakon čega je Vinčić svirao kraj prvog poluvremena. Dortmund ima za čim da žali, a tragičar je Adejemi. Real uprkos posedu nije ništa konkretno uradio i slavi svog heroja Kurtou.

40. minut: Sada je Sabicer probao sa distance, golman Reala brani.

28. minut: Ponovo prete Nemci! I opet Adejemi. Užasno je primio loptu i upropastio novu šansu za svoj tim.

23. minut: Filkrug pogađa stativu. Ipak, bio je to ofsajd.

21. minut: Adejemi je promašio zicer! Sam je izbio ispred Kurtoe, ali nije uspeo da ga predribla.

19. minut: Odmeravanje snaga traje od početka. Nije bilo izglednijih prilika.

3. minut: Napokon se igra.

1. minut: Neverovatno! Utakmica je prekinuta. Navijači su utrčali u teren.Veliki propust obezbeđenja.

1. minut: Utakmica je počela!

TOK UTAKMICE

PRE MEČA

Poznati su i sastavi:

Real Madrid: Karvahal, Naćo, Ridiger, Mendi - Kamavinga, Valverde, Kros - Rodrigo, Belingem, Vinisijus

Dortmund: Kobel - Rajerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Džan, Zabicer - Sančo, Brant, Adejemi - Filkrug

Navijači su napravili spektakularnu atmosferu, a Jirgen Klop je dobio ovacije onih u žuto-crnom.

Glavni sudija meča je Slovenac Slavko Vinčić. Sa strana će mu pomagati Tomaž Klančnik i Andraž Kovačič, četvrti sudija je Fransoa Leteksijer, dok je u VAR sobi Nejc Kajtazovic.

Realov igrački kadar procenjen je na preko 1.000.000.000 evra, a Borusijin na 465.000.000.

Edin Terzić (Dortmund): Ulazimo u utakmicu sa velikim iščekivanjem i entuzijazmom. Naravno, ne znam šta se dešava u glavama igrača, ali meni ovi momci ulivaju ogromno samopouzdanje. Dobro smo se pripremili i jedva čekamo da utakmica počne. Finala se ne igraju, finala se - pobeđuju. I to je naš cilj od ove utakmice. Srećni smo što smo u finalu, ali da bismo držali pehar u našim rukama moraćemo da pobedimo Real Madrid.

Karlo Anćeloti (Real): Finale Lige šampiona je najvažnija i najopasnija utakmica. Morate da uživate što ste tu, ali onda od prvog minuta počinjete da brinete: šta ako nešto krene naopako? Strah je uvek prisutan. Izgubiti takvu utakmicu veoma je teško. Toliko smo blizu uspeha da se pomalo plašim.

Stigao je i legendarni Žoze Murinjo.

Real je u grupnoj fazi završio u interesantnom društvu, zajedno sa Napolijem, Bragom i Union Berlinom, a taj deo takmičenja je završio kao jedan od dva tima sa svim pobedama, uz branioca trofeja Mančester siti. Na žrebu za osminu finala su kuglice spojile Real sa Lajpcigom, koji je rutinski eliminisan. Potom je usledio epski dvomeč sa Sitijem I prolazak dalje nakon penala, da bi do velikog finala stigli nakon što su izbacili minhenski Bajern.

Borusija je grupnu fazu takmičenja okončala na prvom mestu sa tri boda više od Pari Sen Žermena, odnosno Milana i Njukasla pet. Na početku nokaut faze Borusija bila bolja od PSV iz Ajndhovena, a potom od Atletika i ponovo PSŽ. “Milioneri” su poslednji put u finalu Lige šampiona igrali 2013. godine u porazu od sunarodnika Bajerna iz Minhena.

Poštovani čitaoci, dobro veče, pratite lajv-blog finala Lige šampiona između Real Madrida i Borusije Dortmund. Prenos spektakla na stadionu Vembli u Londonu možete gledati na TV Arena sport premijum 1 od 21 sat.