RANI RADOVI SINA BIVŠEG PREDSEDNIKA SLOBODANA MILOŠEVIĆA: Marko oteo pekaru u Požarevcu, vlasniku slao batinaše
Pošto policija, u strahu od moćnog tatinog sina, nije reagovala, vlasnik bio prinuđen da preda svoj loka
Marko Milošević, sin pokojnog predsednika Srbije i SRJ Slobodana Miloševića, u vreme vladavine svog oca zaveo je strahovladu u rodnom Požarevcu, ne prezajući ni od otimačine tuđe imovine, kažu sagovornici Srpskog telegrafa dobro upoznati u događaje iz vremena devedesetih.
DŽABA UGOVOR
Ono što je bio problem za bahatog Slobinog sina jeste čvrst višegodišnji ugovor koji je vlasnik pekare imao sa gradom. Marko je prvo sam otišao do gazde, pokušavajući da ga privoli da mu dobrovoljno preda pekaru. Šokiranom čoveku to nije padalo na pamet, bez obzira što je znao koliko je mlađi Milošević moćan i opasan.
BRZO PROPAO
Tek tada je počeo pakao. Iznerviran zbog čvrstog stava vlasnika, Milošević je okrenuo drugi list: slao je svoje batinaše, maltretirao i njega i porodicu, ali i zaposlene. U nekoliko navrata su naočigled zgranutih mušterija lupali inventar i razbacivali pecivo, uz reči: "Prenesite gazdi da ima još dva dana da se predomisli. Kad nije hteo da proda, sad će dati džabe".
- Sticajem okolnosti sam znao vlasnika i sve kroz šta je prolazio. Pokušavao je da se obrati policiji, ali su svi okretali glavu. Tražili su mu da piše prijave, koje su završavale u poslednjoj fijoci, jer niko nije smeo ni prstom da mrdne protiv moćnog tatinog sina. Štaviše, posle svake prijave stvar je bivala sve gora i gora, jer su čelnici MUP o tome redovno obaveštavali Marka, pa su se pritisci pojačavali - kaže ovaj Požarevljanin.
Kada je nesrećni čovek video da ga i prijatelji na ulici izbegavaju jer se brzo pročulo o njegovom sukobu sa Miloševićem, digao je ruke. Pristao je na raskid ugovora sa opštinom i predao pekaru. Međutim, Markov biznis nije bio dugog veka, po sistemu oteto-prokleto, pa je pekara ubrzo propala.
Zastarelo prebijanje "otporaša"
Marko je 2008. zbog zastarelosti oslobođen optužbi za prebijanje trojice članove požarevačkog "Otpora". U obrazloženju presude, sudija Gordana Vidojković izjavila je da se sud rukovodio nepotpunim dokazima, zastarelošću predmeta i kao i nepostojanjem namere da se nanesu teške telesne povrede. Momčilo Veljković, Nebojša Sokolović i Radenko Luković brutalno su pretučeni dok su pokušavali da zaštite svog člana Dragana Milanovića.
Od pravde pobegli u Rusiju
Kako su pisali mediji, krajem 2007. godine Marko i njegova majka su dobili politički azil u Rusiji, a utočište su pronašli u Moskvi. Smatra se da su to učinili preventivno, jer su bili svesni da će se u Srbiji Marko suočiti sa ozbiljnim optužbama u vezi sa švercom cigareta, ali i da bi mogli biti povezani sa daleko ozbiljnijim krivičnim delima, tačnije političkim ubistvima za koje se Mirjana Marković pominjala kao nalogodavac.
Prvi put posle dužeg vremena je viđen u junu ove godine na otkrivanju spomenika Miloševiću u Moskvi.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (1)
Деда Сава
08.07.2023 13:43
Занимљиво правда и Србија,ми старији то добро памтимо. Поготову поштењачине бизнисмене!