BRNABIĆEVA OTKRILA STRAVIČNE DETALJE O STUDENTIMA BLOKADERIMA! Organizovali izložbu u SKC pa tražili da se cipele brišu srpskom zastavom

Autor:

Vesti

08.05.2025

17:03 >> 17:18

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Navela je da se radi o stvarima koje su se dešavale u poslednjih šest meseci u Studentskom kulturnom cebtru (SKC).

BRNABIĆEVA OTKRILA STRAVIČNE DETALJE O STUDENTIMA BLOKADERIMA! Organizovali izložbu u SKC pa tražili da se cipele brišu srpskom zastavom

Foto: TanjugTV/printscreen

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić hitno se obratila javnosti na konferenciji za medije zbog informacija koje su joj predočene o studentima blokaderima.

- Danas smo dobili dokaze o još jednom brutalnom kršenju zakona od strane blokadera, što nismo videli za ovih zadnjih šest meseci a što odražava karakter blokada koji nanose teror i štetu Srbiji - započela je Brnabić. 

Navela je da se radi o stvarima koje su se dešavale u poslednjih šest meseci u Studentskom kulturnom centru (SKC) koji je spomenik od izvanrednog značaja. 

Republika

Foto: FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bg

Ana Brnabić

- Na nezakonit način je SKC blokiran u februaru ove godine. Od tad se svašta tu dešava ali ono zbog čega sam osetila obavezu da se obratim javnosti jeste činjenica da je u aprilu organizovana izložba, a kako bi ušli na tu izložbu ispred je postavljena zgužvana, isprljana zastava i sa njom je svaki posetilac morao da obriše obuću - kazala je. 

Pokazala je i fotografiju koja to dokazuje. 

- Ovo nije umetnička sloboda, ovo je politička poruka koja odražava karakter blokada i terora u poslednjih šest meseci. Ovo je politička poruka koja pokazuje političko podanište onih koji maltretiraju ovu zemlju poslednjih šest meseci. Ovo je vređanje svega što predstavlja Srbiju i svega što je srpsko - rekla je predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić. 

Opisala je i užasne scene nasilja.

- Obijeni su i svi magacini i prostorije gde su držani svi oni artefakti koji su se tokom decenija skupljali, pravili i prikazivali u Studentskom kulturnom centru. Pa onda vidite, imate i ovakvu fotografiju gde jedan student od nekih sedamdesetak godina, ne znam ni šta bih rekla zaista, student od sedamdesetak ili osamdeset godina uništava skrivena umetnička dela iznešena iz arhiva Studentskog kulturnog centra, mnoga od njih od neprocenjive vrednosti za našu kulturu i za našu umetnost. Pored toga, ukoliko vas zanima kako danas izgleda unutrašnjost u Studentskom kulturnom centru, evo ovako izgleda - navela je Brnabić.

Potom je objasnila da je izgažen spomenik kulture. 

- Spomenik kulture. Kakva pravda kada gazite srpsku zastavu i terate druge da svoje cipele brišu o srpsku zastavu da bi ušli na neku izložbu. Dakle, još jednom ovo dokazuje bazični odnos prema našoj državi i nepogrešivo. I još jednom, ovo nije umetnička sloboda. Ja mislim za sebe da sam prilično tolerantna, prilično otvorena i da sam i kao predsednica vlade insistirala da prilično uložimo u kulturu i umetnost, pa i u nauku i inovacije i stvari koje su negde na raskršću između kulture, umetnosti, tehnologije i nauke. Verovala sam u to. Znam šta je umetnička sloboda. Ovo nije umetnička sloboda. Skrnavljenje srpske zastave pokazuje bazični odnos prema našoj državi Srbiji, pokazuje bazični odnos prema svemu što je srpsko - dodala je. 

Navela je da pokazuju prezir i mržnju prema našoj zemlji i svemu što zastava predstavlja.

- Još jednom, poštovani građani, zapitajte se kakve veze ovo ima sa padom nacističke, kakve veze ovo ima sa žrtvama ili empatijom prema njihovim porodicama. Zapitajte se kakve veze ovo ima sa boljom i lepšom Srbijom, sa pravdom, sa vladavinom prava, sa bilo kakvim vrednostima. I konačno, time ću završiti, valjda vam je sada još jednom jasno zašto oni iz Hrvatske koji zdušno podržavaju blokadere, ali i ako ih toliko vole kad dođu u Hrvatsku kao dragi gosti oduzmu i srpsku zastavu i ćiriličko pismo, zašto ih toliko vole i zašto ih toliko podržavaju? I da svi shvatimo da ovde nema ničega drugog do mržnje prema Srbiji i podaništva koje osećaju prema svim drugim zemljama - istakla je Brnabić i dodala:

- Ali zato kada im se u Ulmu ili Strasburgu pojavi šef komunalne službe, oni počnu da plaču od sreće što imaju priliku da razgovaraju sa njima i što su takvi velikani evropski mogli da ih dočekaju.

BONUS VIDEO

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading