OBOŽAVALA JE SVOG OČUHA, ali onda je na njegovom kompjuteru otkrila nešto tako bolesno zbog čega ga je HLADNOKRVNO UBILA
Bio je prekriven gomilom smeća
Džejd Janks (41) iz Kalifornije osuđena je na kaznu zatvora od 25 godina do doživotne robije zbog ubistva svog očuha, Tomasa Merimana (64), nakon što je otkrila njegove eksplicitne fotografije na računaru, prenosi People.
Meriman, suosnivač neprofitne organizacije Butterfly Farms iz Encinite, posvećene očuvanju leptira, pronađen je mrtav 1. januara 2021. godine u svom dvorištu, prekriven gomilom smeća.
Šokantno otkriće i ubistvo
Prema izveštajima, ubistvu je prethodio užasan događaj. Dok je Meriman bio hospitalizovan zbog pada u decembru 2020. godine, Janks je čistila njegov dom i otkrila eksplicitne fotografije na njegovom laptopu. Fotografije su, prema navodima tužilaca, bile razvrstane po delovima tela i uključivale snimke Janks dok se tuširala, a neke su datirale još iz perioda kada je bila tinejdžerka.
- Osećala sam se užasno, povređeno, kao da ne mogu ni svoju kožu da dodirnem - svedočila je Janks.
- Nisam mogla da nađem reči da opišem to što sam videla. Čak ni u filmovima nisam naišla na nešto tako bolesno.
Tužilaštvo je tvrdilo da je ovo otkriće "duboko potreslo" Janks i navelo je da planira ubistvo.
Noć ubistva
Na novogodišnju noć 2020. godine, Janks je drogirala Merimana lekovima protiv bolova i za spavanje, a zatim ga ugušila. Poruke koje je slala poznaniku ukazale su na hladnokrvno planiranje zločina.
- Upravo sam ga potpuno omamila - napisala je, dodajući: "Spremam se da ga udarim po glavi kada se probudi" i "Biće to kao ‘Vikend kod Bernija’."
Odbrana je tvrdila da su fotografije bile snimljene uz pristanak, dok je Janks bila u vezi sa tadašnjim dečkom, ali je Meriman kasnije došao u posed tih slika. Advokat odbrane, Mark Karlos, rekao je: "Džejd je volela svog očuha, a on je voleo nju, ali na pogrešan način."
Presuda i apelacija
Janks je 2023. godine osuđena za ubistvo i dobila maksimalnu kaznu. U oktobru 2024. godine, apelacioni sud u Kaliforniji potvrdio je presudu, zaključivši da dokazi i svedočenja jasno ukazuju na njenu krivicu.
Ovaj slučaj je uzdrmao javnost, otvarajući pitanja o zlostavljanju, psihološkim posledicama i granicama pravde u situacijama koje uključuju duboke emotivne traume.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)