BRUKA I SRAMOTA PARTIZANA U HUMSKOJ: Mladost PONIZILA crno-bele, Novosađani kao Petah Tikva, Šamrok…

11.02.2023

17:08

Katastrofa “parnog valjka” kakva se ne pamti. Vicešampion Srbije demoliran u 21. kolu Superlige.

Ništa nije slutilo da će ovo subotnje veče biti jedno od najsumornijih u istoriji Partizana, ali upravo se tako nešto desilo na stadionu u Humskoj. Naime, Mladost GAT je ponizila crno-bele u 21. kolu Superlige i ostavila kompletnu fudbalsku javnost u šoku. Puleni Ljubomira Ristovskog slavili su sa neverovatnih 4:0 (2:0).

Mladost je odigrala možda i najbolje poluvreme u svojoj kratkoj istoriji kao Superligaš. Novosađani su do prednosti stigli posle samo 4. minuta igre. Svetozar Marković loše je zahvatio loptu koja je stigla do Romana Gala. Amerikanac je sjajno šutirao sa 15-tak metara za 1:0.

Nije uspeo Partizan da se oporavi od šoka, a usledio je novi. Igrao se 11. minut kada je ponovo Marković nespretno reagovao, ovaj put grešku mladog defantivca iskoristio je Kristijan Dal Belo. Na semaforu je pisalo 2:0.

U drugom poluvremenu ista pesma orila se stadionom u Humskoj. Mladost je strpljivo svoju priliku čekala iz kontranapada i grešaka Partizana, a dve takve usledile su u periodu od 54. do 58. minuta. Prvo je Fejsa nesmotreno srušio Ćosića u kaznenom prostoru, sudja Ostraćanin je opravdano dosudio na belu tačku sa koje je precizan bio Maksimović.

Konačan rezultat postavio je bivši fudbaler Nemanja Milić koji je brutalno kaznio očajnu reakciju odbrane "parnog valjka".

Partizan je ovako bledom partijom podsetio navijače na očajna izdanja protiv Makabi Petah Tikve, Šamrok Roversa... Još jedna crna mrlja u istoriji slavnog kluba.

Mladost je večerašnjim trijumfom stigla do tek četvrte pobede u sezoni. Novosađani su pretposlednji sa samo 16 bodova, ali ova partija ostaće zauvek upamćena. Partizan je drugi sa 46 bodova, jedanaest manje od Crvene zvezde.

PARTIZAN - MLADOST GAT 0:4 (0:2)

/Gal 4, Dal Belo 11, Maksimović 54, Milić 58/

Stadion Partizana

Sudije: Ostraćanin Stanko, Đuričić Marko, Mikalački Ivan.

Partizan: Popović - Živković, Saničanin, Marković, Urošević - Pantić (od 46. Menig), Andrade (od 46. Dijabate), Natho - Pavlović (od 46. Pavlović), Rikardo, Baždar.

Mladost: Milojević - Ilić, Čosić, Gal (od 78. Mandić), Hekman, Janković, Dal Belo (od 68. Marković), Maksimović, Denić (od 84. Bjeloš), Milić (od 78. Vidakov), Mituljikić (od 84. Babić).

90. minut - Kraj utakmice! Mladost je demolirala Partizan rezultatom 4:0.

89. minut - Odbranio je Popović snažan udarac Bjeloša sa 17 metara.

85. minut - Da se pitaju igrači Partizana, meč bi mogao da bude završen istog momenta, ovako, još nekoliko minuta do kraja.

84. minut - Nova promena u redovima Mladosti. Bjeloš je na terenu, Denić se preselio na klupu.

77. minut - Dvostruka izmena kod gostiju. Milića i Gala menjaju Mandić i Vidakov.

68. minut - Kvinsi Menig je pogodio stativu Novosađana, nisu imali ni sreće sada igrači "parnog valjka".

65. minut - Udarac Baždara sa 20-tak minuta završava u naručju golmana Milojevića.

58. minut - GOOOOL! Katastrofa Partizana se nastavlja! Nemanja Milić pogađa glavom za 4:0.

55. minut - Veliku priliku imao je Mituljilkić, ali Urošević je odlično uklizao. Lako je na semaforu moglo biti 4:0.

54. minut - GOOOOL! Maksimović je siguran sa bele tačke - 3:0.

52. minut - Nesmotren start Fejse nad Ćosićem. Penal za Mladost!

50. minut - Agresivan početak crno-belih. Lopta je konstantno na polovini gostiju.

46. minut - Pavlovića, Andradea i Pantića menjaju Dijabate, Fejsa i Menig.

II poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Partizan - Mladost 0:2.

42. minut - Zapretili su crno-beli! Živković je glavom prebacio loptu do Uroševića koji pored dva defanzica Mladosti šutira pored gola.

36. minut - Dal Belo je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Uroševićem.

30. minut - Živković je bio u prodoru sa desne strane, ušao je u šesnaesterac i pao. Tražili su domaći penal, od svega samo gol-aut.

23. minut - Gal je probao iz slobodnog udarca. Pokušaj Amerikanca sa 18 metara završio je visoko preko prečke.

20. minut - Partizan je uspostavio terensku inicijativu, međutim, pravih prilika nema.

11. minut - GOOOOL! Loše je intervenisao Marković, njegovu grešku je iskoristio Dal Belo za 2:0.

10. minut - Želeo je Baždar da uposli Pavlovića, napad je dosta obećavao, ali je lopta završila u naručju Milojevića.

4. minut - GOOOOL! Hladan tuš u Humskoj - Gal dovodi Mladost do prednosti lepim udarcem sa 15-tak metara  - 0:1.