LOŠA VEST ZA KUPCE: Poskupljuje roba sa Temu-a, a za sve je KRIVA EVROPSKA UNIJA
Nove mere iz Brisela
Europska unija preplavljena je jeftinim paketima iz Azije, a među predvodnicima onih koji ih šalju nalaze se platforme poput AliExpresa, Šeina i Temua, prenosi Telegraf Biznis.
Nisu podložni carinama
Dok potrošači uživaju u niskim cenama, EU se sve više brine zbog sigurnosnih rizika i falsifikovanih proizvoda.
Situaciju dodatno otežava to što proizvodi vredni manje od 150 evra nisu podložni carinskim taksama, što omogućava masovan uvoz bez ikakvih prepreka.
Nakndada za obradu paketa
EU ne planira ukidanje ovog praga jer je fizički nemoguće proveriti sve pakete. Primera radi, svake sekunde 40 paketa stigne u Holandiju avionom ili pomorskim putem.
Kako bi rešila ovaj problem, Evropska komisija, kako saznaje Fajnenšal Tajms, razmatra uvođenje naknade za obradu paketa ili poreza na prihode e-trgovinskih platformi, prenosi Poslovni Dnevnik.
Iako bi takve mere zahtevale složene pregovore sa državama članicama EU i Svetskom trgovinskom organizacijom, cilj je sasvim jasan – poskupeti uvoz ultrajeftine robe i zaštititi sigurnosne standarde EU.
Šta je Temu?
Temu je u vlasništvu kineske kompanije PDD Holdings i prvi put je lansiran u SAD krajem 2022. godine. Postao je poznat po svojim jeftinim proizvodima, ogromnoj marketinškoj mašineriji i iskustvu online kupovine. Suštinski, Temu je gigantska kineska platforma i aplikacija za šoping, a slogan im je "Kupuj kao milijarder“.
Aplikacija za trgovinu Temu praktično preko noći osvojila je kako svetsko, tako i srpsko tržište.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)