ČUDOTVORNI RUSKI LEK ILI PREVARA Preparat pravila tajna služba PO NALOGU PUTINA?! Prodaje se u Srbiji NA CRNOM tržištu!
Na sajtovima se lek preporučuje za lečenja mnogobrojnih stanja i oboljenja – od hepatitisa i psorijaze do malignih oboljenja, ali nema relevantnih publikovanih studija o njemu.
Ruski lek za sve bolesti - tako se na internetu reklamira imunofan, preparat koji je navodno napravljen u laboratoriji ruske tajne službe. Prodaje se i u Srbiji - "na crno". Međutim, ovaj preparat se ne može preporučiti pacijentima sa malignitetom, ističe klinički farmakolog prof. dr Radan Stojanović za RTS.
O imunofanu nema objavljenih relevatnih studija u eminentnim časopisima, te sve informacije koje se o njemu mogu naći dolaze pod sumnju, ističe prof. dr Stojanović.
Kada preko Gugla pretražujete reč "imunofan" – jedno od prvih ponuđenih rešenja vodi vas na sajt na kojem se navodi za koje sve bolesti se preporučuje ovaj preparat. Tvrdi se i da su ga napravili ruski naučnici, koji su 2008. godine bili predloženi za Nobelovu nagradu.
Na sajtu piše i da je pravljen u laboratoriji tajne ruske službe na lični zahtev Vladimira Putina. Namenjen je zdravim i bolesnim, protiv zloćudnih tumora, ne stvara zavisnost, a sam Putin je navodno rekao da mora da bude jeftin i dostupan svima.
Na kraju teksta je broj mobilnog telefona i imejl adresa preko koje možete da naručite ruski lek imunofan. Od rata u Ukrajini, mnogi iz regiona preko Srbije pokušavaju da dođu do ovog preparata, prenosi RTS.
Prof. dr Radan Stojanović, klinički farmakolog, gostujući u Beogradskoj hronici, rekao je da preparat spada u grupu imunomodulatora, odnosno može da moduliše funkciju imunog sistema, te da je registrovan u Ruskoj Federaciji.
"Naši građani mogu na ruskim i domaćim sajtovima da nađu informacije o leku, gde se on preporučuje za lečenja mnogobrojnih stanja i oboljenja – od hepatitisa i psorijaze do malignih oboljenja", objašnjava Stojanović.
Koliko je lek opasan
Međutim, prema njegovim rečima, nema relevantnih publikovanih studija u eminentnim časopisima o tom preparatu, tako da tvrdnje sa tih sajtova dolaze pod veliku sumnju.
"Lek po sastavu nije opasan, ali iz razgovara sa onkolozima iskristalisao se jasan stav – ne može se preporučiti pacijenata sa malignititima“, ističe Stojanović.
Naglašava da se generalno manipuliše obolelima koji traže nadu, apelujući na pacijente da jedino u razgovoru sa svojim lekarom nađu put ka ozdravljenju.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)