KAFA IZVAN GRADA SKUPLJA: Da bi dostigli zarade žitelja Vračara, meštani prigradskih naselja moraju da rade dva meseca
Republički zavod za statistiku objavio je podatak da je stopa zaposlenosti starijih od 15 godina, u prva tri meseca ove godine, iznosila 49,3 odsto. U beogradskom regionu zaposlenost je najveća – 52,6 odsto.
Sportskim žargonom rečeno, Vračar je već godinama prvi na tabeli po zaradama u Beogradu.
Anketirani građani smatraju da najviše zarađuju advokati, privatnici, građevinari, zubari, privatne škole, sportisti i zaposleni u IT industriji.
Žitelji Beograda ocenjuju da u današnje vreme nedostaje dobrih radnika i da i oni mogu dobro da zarade, bilo da su parketari, vodoinstalateri.
Vračar u stopu prate Stari grad, Novi Beograd i Savski venac. Više od 100.000 dinara zarađuju i zaposleni sa prebivalištem na Voždovcu, ali tu su i cene visoke.
Da bi dostigli vračarske zarade, žitelji Sopota, Mladenovca Barajeva i Grocke treba da rade dva meseca.
- Mislim da su cene znatno niže nego po Beogradu. Kafa espreso, na primer, je 110 dinara, to je nešto što se najčešće poručuje - kaže Dragana Perić za RTS.
- U Grockoj su računi do 400-500 dinara, gazirani sokovi 165, 170 dinara, kafe su 140, 120, domaća je 110 dinara - navodi Veljko Božić.
Prema podacima Zavoda za statistiku, prosečna neto zarada u Beogradu u martu iznosila je 94.571 dinar. U odnosu na isti mesec prethodne godine veća je za osam odsto realno.
Prosečna zarada u javnom sektoru je 88.491 dinar, najviša u državnim preduzećima 108.750 dinara. U obrazovanju, kulturi i zdravstvu zarađuje se prosečno 80.000 dinara. Polovina zaposlenih u martu je zaradila do 65.000 dinara.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Pročitajte i...
BONUS VIDEO:
Komentari (0)