HAOS U CENTRU PODGORICE! Tuča na trgu, maloletnici glavni akteri ovog incidenta!
Nekoliko učesnika tuče je privedeno

Foto: youtube.com/Barinfo Tv; shutterstock
U centru Podgorice, na Trgu nezavisnosti i u ulici Slobode, sinoć je izbila tuča, a nakon incidenta je privedeno nekoliko vinovnika, pišu portali u Crnog Gori.
Navodno do tuče je došlo nakon svađe u saobraćaju.
- U Odeljenje Podgorice je privedeno više osoba od kojih su uzete izjave o ovom događaju. Među privedenima ima i maloletnika - kazali su nezvanično iz policije.
Policija utvrđuje činjenice i okolnosti o ovom incidentu. Na mestu incidenta, pored policije, intervenisala je i lekarska ekipa Hitne pomoći.
Foto: shutterstock
Kako pomoći povređenima u tuči
Ako se nađete u situaciji gde su ljudi povređeni u tuči, važno je da brzo i efikasno reagujete kako biste pružili pomoć povređenima. Evo šta treba da uradite:
Ostanite mirni: Pokušajte da ostanete pribrani kako biste mogli da procenite situaciju i pružite pomoć.
Procenite situaciju: Uverite se da je bezbedno prilaziti povređenima. Ako tuča još uvek traje, prvo se pobrinite da zaustavite nasilje ili se sklonite na bezbedno mesto i pozovete pomoć.
Pozovite hitne službe: Odmah pozovite hitne službe (112 u većini evropskih zemalja ili lokalni broj za hitne slučajeve) i obavestite ih o situaciji, broju povređenih i prirodi povreda.
Pružite prvu pomoć:
Svest i disanje: Proverite da li su povređeni svesni i da li dišu. Ako neko ne diše, započnite reanimaciju ako ste obučeni za to.
Zaustavljanje krvarenja: Ako neko krvari, pokušajte da zaustavite krvarenje pritiskom na ranu čistom krpom ili komadom odeće.
Imobilizacija povreda: Ako neko ima prelom, pokušajte da imobilizujete povređeni deo tela kako biste sprečili dalje povrede.
Smirivanje povređenih: Pokušajte da umirite povređene osobe i držite ih svesnima dok ne stigne pomoć.
Izbegavajte pomeranje povređenih: Ako nije apsolutno neophodno, izbegavajte pomeranje povređenih osoba, posebno ako sumnjate na povrede kičme ili vrata.
Pratite uputstva hitnih službi: Kada pozovete hitne službe, oni će vam dati uputstva o tome šta dalje da radite. Pažljivo pratite njihove savete.
Saradnja sa vlastima: Kada stignu hitne službe i policija, pružite im sve relevantne informacije o incidentu i povređenima.
Pružanje emocionalne podrške: Povređeni će verovatno biti uplašeni i u šoku. Pružite im emocionalnu podršku, razgovarajte sa njima smirenim tonom i uverite ih da pomoć stiže.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)