OGLASILA SE POLICIJA O PUCNJAVI U VIŠNJICI: Muškarac (53) ubio ženu (47), pa počinio samoubistvo!
Policija je zajedno sa zamenikom Županijske državne tužiteljke u Varaždinu na mestu događaja obavila uviđaj i druge dokazne radnje
Poznate su nove informacije o pronalasku dva tela u kući u selu Donja Višnjica pokraj Lepoglave. Juče u poslepodnevnim satima policijski službenici Policijske uprave varaždinske dobili su dojavu o pucnjavi u kući na širem području grada Lepoglave, nakon čega su pronađena mrtva tela muške i ženske osobe.
Policija je zajedno sa zamenikom Županijske državne tužiteljke u Varaždinu na mestu događaja obavila uviđaj i druge dokazne radnje.
- Tom prilikom je utvrđeno da je oko 17.30 sati u Donjoj Višnjici došlo do počinjenja kaznenog dela teškog ubistva ženske osobe, iz članka 111.a Kaznenog zakona, pri čemu je muškarac starosti 53 godine vatrenim oružjem ubio svoju 47-godišnju suprugu. Nakon ubistva supruge muškarac je u kući istim oružjem izvršio samoubistvo - kažu u policiji.
Tela preminulih su po nalogu zamenika Županijske državne tužiteljke prevezena na Odeljenje za patologiju Opšte bolnice u Varaždinu, gde će se izvršiti obdukcija dok policijski službenici u saradnji sa Županijskim državnim tužilaštvom nastavljaju kriminalističko istraživanje s ciljem utvrđivanja svih okolnosti ovog događaja.
Šta raditi ukoliko ste ranjeni vatrenim oružjem
Kada se nađemo u situaciji da smo ranjeni vatrenim oružjem, važno je znati kako pravilno reagovati i šta preduzeti kako bismo povećali šanse za preživljavanje i smanjili rizik od komplikacija. Evo nekoliko koraka koje treba preduzeti u ovakvoj situaciji:
Smirite se i pozovite pomoć
Prvo i najvažnije, potrebno je zadržati smirenost i odmah pozvati hitnu pomoć. Brza reakcija i pravovremena medicinska intervencija mogu značajno uticati na ishod povrede.
Zaustavite krvarenje
Ako je povreda praćena krvarenjem, potrebno je odmah preduzeti mere kako biste zaustavili krvarenje. Možete pritisnuti ranu čvrstim zavojem ili čistim komadom tkanine kako biste smanjili gubitak krvi.
Položaj tela
Ukoliko je moguće, osoba koja je ranjena treba da bude postavljena u položaj koji će smanjiti rizik od dodatnih povreda, ali i olakšati disanje i cirkulaciju krvi.
Ne uklanjajte metak
Ne pokušavajte sami da uklonite metak ili bilo koji drugi predmet koji je uzrok povrede. To može izazvati dodatna oštećenja i komplikacije. Sačekajte stručnu medicinsku pomoć.
Pratite vitalne znake
Važno je pratiti vitalne znake osobe koja je ranjena, poput pulsa, disanja i svesti. Ove informacije će biti od velike pomoći medicinskom osoblju koje stiže na intervenciju.
Podrška i ohrabrivanje
Osoba koja je ranjena može biti u šoku i osećati strah. Vaša podrška i ohrabrivanje mogu imati pozitivan uticaj na njen emotivni i mentalni status, što takođe može biti od velike važnosti.
Čekanje hitne pomoći
Kada je hitna pomoć stigla, važno je pružiti im sve potrebne informacije o povredi i pružiti saradnju kako bi se osoba što pre transportovala do medicinskog centra.
Ukoliko se nađete u situaciji da ste ranjeni vatrenim oružjem, ovi koraci mogu biti od presudnog značaja za vaše preživljavanje. Važno je da ostanete smireni i da imate na umu da je brza reakcija ključna.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)