SAMOUBISTVO "ORLOVA": Srbija GAZILA Norvešku, a potom je PALA i doživela LAGANI poraz!

19.01.2023

21:57

Prosto neverovatno šta smo gledali.

Detalj sa meča Srbija Norveška

Rukometaši Srbije izgubili su od Norveške sa 31:28 u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva.

"Orlovi" su se ovim porazom maltene oprostili od plasmana u četvrtfinale, pošto su im ostale samo teoretske šanse.

Izabranici Tonija Đerona igrali su fantastičnih 40-ak minuta, tokom kojih su stekli ogromnih pet poena prednosti, ali su nas Norvežani posle toga potpuno nadigrali i na kraju stigli do rutinske pobede.

Srbija je bila veoma u prvom poluvremenu, Dejan Milosavljev se razbranio, a odbrana je Norvežane potpuno zaustavila.

Na drugoj strani, Orbović je bio veoma dobar, a jedino su krila bila nešto slabija.

"Orlovi" su vodili tokom celog prvog dela, imali smo maksimalnu prednost od četiri poena razlike, a potom smo promašili napad za +5.

Na kraju prvog poluvremena bilo je 17:14 za naš tim.

Srbija je dobro otvorila i drugo poluvreme i ubrzo je stigla do maksimalnih pet poena razlike, bilo je 19:14.

Ipak, posle toga naš tim je potpuno stao, prosto je nezamislivo šta se desilo sa "Orlovima". Norvežani su lagano istopili prednost, a potom još lakše stekli prednost od nekoliko poena razlike, koju do kraja nisu ispuštali.

Sagosen i Bartold su sa po pet golova bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a u reprezentaciji Srbije po pet golova postigli su Orbović, Đorđić i Radivojević.