AZURI POKLEKLI U LONDONU! Engleska IZVADILA vizu za Nemačku!

17.10.2023

23:17

Englezi se plasirali na šampionat Starog kontinenta u Nemačkoj naredne godine.

Fudbalska reprezentacija Engleske izborila je plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je večeras u Londonu pobedila selekciju Italije rezultatom 3:1 u grupi C kvalifikacija za kontinentalni šampionat, koji će biti održan naredne godine u Nemačkoj.

Dvostruki strelac za "gordi albion" bio je Hari Kejn u 32. iz penala i 77. minutu, dok se jednom u strelce upisao Markus Rašford u 57. Jedini strelac za Italiju bio je Đanluka Skamaka u 15. minutu.

Ukrajina je u gostima savladala Maltu 3:1. Domaći su poveli golom Pola Mbonga u 12. minutu. Ukrajinci su do trijumfa stigli pogocima Rajana Kamenzulija u 38. (autogol), Artema Dovbika u 43. i Mihaila Mudrika u 85. minutu.

Engleska je prva na tabeli sa 16 bodova iz šest utakmica, Ukrajina je druga sa 13 iz sedam mečeva.

Italija je treća sa 10 iz šest utakmica, Severna Makedonija ima sedam poena, dok je Malta poslednja bez bodova.

Slovenija je u gostima savladala Severnu Irsku 1:0 u meču grupe H kvalifikacija za EP 2024. Jedini gol na utakmici postigao je Adam Gnezda Cerin u petom minutu.

Danska je savladala San Marino 2:1, dok je Kazahstan u gostima bio bolji od Finske 2:1. Lidersko mesto na tabeli drži Slovenija sa 19 bodova, koliko ima i drugoplasirana Danska.

Kazahstan je treći sa 15 bodova, a potom slede Finska sa 12, Severna irska sa šest i San Marino bez bodova.