TRIJUMF PRED PREPUNIM TRIBINAMA NA UBU: Karikari i Zubairu "po starom" - Jedinstvo pobedom završilo sezonu! (VIDEO) (FOTO GALERIJA)

24.05.2024

19:01

Sledi slavlje na stadionu "Dragan Džajić".

Poslednje kolo plej-ofa Prve lige Srbije na programu je danas, već je poznato ko će direktno u viši rang takmičenja, pored OFK Beograda, koji je promociju obezbedio već pre par kola, ekipa Jedinstva sa Uba je u prošlom kolu i matematički osigurala drugo mesto.

Gosti iz Smedereva i dalje imaju šanse da se nađu na mestu koje vodi u baraž za plasman u viši rang takmičenja, pa je sigurno da će pokušati da se trijumfom i matematički obezbede na jednoj od dve pozicije koje daju tu šansu.

DRUGO POLUVREME:

94. min: Sudija Miletić svira kraj meča.

90.min: Četvrti sudija Miroslav Matić iz Loznice pokazao je da će se igrati četiri minuta u nadoknadi vremena.

86. min: Žuti karton za Strahinju Rakića - Jedinstvo Ub.

85. min: Sjajna prilika za Jedinstvo, ali nakon udarca Dimitrijevića lopta odlazi preko gola.

81. min: Igru napušta Karikari, navijači Jedinstva su svog miljenika aplauzima ispratili van terena. Kako se može čuti sa stadiona, nakon jedne kontre fudbaler domaćih se požalio na lakšu povredu.

80.min: Poluprilika za Smederevo, ali golman Jedinstva bez problema čuva svoju mrežu.

66.min: Velika prilika za Smederevo nakon kornera, ali lopta ide tik pored desne stative.

65. min: Karikari uspeva da pretrči kompletnu odbranu rivala, izlazi sam pred golmana Smedereva, ali mu on ulazi u šut i sprečava novi pogodak.

57.min: Trostruka izmena u Smederevu, iz igre izlaze Janković, Lokosa i Jovanović, dok na teren ulaze Obradović, Marković i Jevremović.

Trostruka izmena u redovima gostujućeg tima

56. min: Primio je Karikari loptu u kaznenom prostoru rivala, varkom tela oslobodio se čuvara i prosledio je loptu u mrežu. Jedinstvo po prvi put vodi na meču, preokreću rezultat domaći, 2:1.

51. min: Dobar udarac Saše Jovanovića sa nekih 16 metara, ali golman Jedinstva boksuje loptu.

46. min: Izmena na golu Jedinstva, u igru umesto Jovanovića ulazi Mišo Dubljanić.

PRVO POLUVEME:

44. sekunda: Gosti stižu ekspresno do vođstva, Nikola Jovanović savladao je svog prezimenjaka na golu Jedinstva, 1:0 za Smederevo!

U čast zemalja čiji igrači nastupaju za Jedinstvo

8. minut: Nova prilika za Smederev

o, odbrana Jedinstva je u poslednjem trenutku reagovala ispred Lokose.

13. minut: Sjajan prodor Karikarija, golman Smedereva je u prvom trenutku dobro reagovao, ali je usledio centaršut, Zubairu je uhvatio volej sa nekih 11-12 metara, nakon čega je lopta završila u mreži, 1:1.

Zubairu volej udarcem za radost domaćih navijača

26.min: Sjajna prilika za Smederevo, međutim golman domaćih krajnjim naporom nogom uspeva da sačuva svoj gol.

37.min: Kontranapad Smedereva, golman je istrčao i došlo je do sudara Nikole Jovanovića, napadača gostiju, i čuvara mreže Jedinstva, Ivana Jovanovića. Lekarske ekipe su na terenu, oba igrača će moći da nastave utakmicu.

39.min: Nikola Jovanović, fudbaler Smedereva dobija žuti karton.

41. min: Prinudna izmena u redovima gostiju, Jovanović ne može da na terenu za Smederevo ulazi Pavel Čižik.

43.min: Sjajna prilika za domaćina, ali je Karikari na tri metara od gola bio kratak.

Jedinstvo (Ub) - Smederevo 1924 2:1 (1:1)

Sudije: Miroslav Miletić, Milan Pešović i Uroš Radovanović

Strelci: Zubairu 11' , Karikari 56' / N. Jovanović 2'

Jedinstvo: Jovanović (od 46' Dubljanić), Radivojević, Pivaš, Runjajić (od 71' Milanović), Aćimović (od 80' Khamis), Petkoski, Zubairu, Bošković, Dimitrić, Mitić (od 71' Rakić), Karikari (od 80' Dimitrijević)

Smederevo 1924: Lukić, Ćorković, Petronijević, Marković, Janković (od 59' Jevremović), Radić (od 65' Jovanović), Panić, Zuvić, N. Jovanović (od 42' Čižik), Abidemi (od 58' Obradović), S. Jovanović (od 59' Marković)