ZA SAMO POLA SATA MOŽETE OPASNO DA DEHIDRIRATE: Ovi ljudi su definitivno NAJUGROŽENIJI!
Dobro obratite pažnju na ove simptome.
Dr. Dejvid Dela Đustina, lekar hitne medicine, pruža ključne informacije o opasnostima dehidracije tokom vrelih dana, prepoznavanju simptoma i načinima da se adekvatno zaštitite. Takođe, saznajte koje piće treba izbegavati tokom vreline, kao i koje greške u ishrani često činimo.
Pridržavajte se saveta dr. Dela Đustine kako biste izbegli dehidraciju.
Osobe koje su najviše izložene riziku su oni koji provode vreme napolju tokom vrelih dana, kao što su radnici na građevini, baštovanstvu ili osobe koje se bave fizičkom aktivnošću. Čak 30 minuta izlaganja visokim temperaturama može rezultirati dehidracijom.
- U normalnim uslovima, možemo brzo izgubiti velike količine tečnosti, i to već za jedan sat, ukoliko je ne nadoknadimo. Ukoliko ste u neklimatizovanom okruženju, poput svog stana, trebaće vam nekoliko sati jer niste fizički opterećeni. Međutim, dehidracija može da se dogodi čak i tada - objašnjava Dr. Dejvid Dela Đustina.
Vlažnost vazduha takođe ima značajnu ulogu. Kroz proces znojenja, telo se hladi, ali ako je vazduh vlažan, znoj ne može da isparava sa kože, čineći osećaj toplote još neizdrživijim.
Ključni znaci dehidracije uključuju tamniji urin, mučninu i vrtoglavicu.
Ukoliko primetite ove simptome, preporučuje se da se odmah premestite u rashlađeno okruženje ili unutra, ako ste bili napolju, i da nadoknadite izgubljenu tečnost. Ako se stanje ne popravi nakon 30 minuta, preporučuje se da potražite savet od lekara.
Održavanje hidriranosti i pridržavanje uputstava stručnjaka poput dr. Dela Đustine ključno je za očuvanje vašeg zdravlja tokom vrelih letnjih dana.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)