CECU RAŽNATOVIĆ POKUŠALI DA UBIJU: Agenti stranih službi hteli da je DIGNU U VAZDUH, otkriveno ko je tada dao LOKACIJU!

Zabava

14.04.2025

09:42

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Svid etalji pokušaja ubistva Cece Ražnatović!

CECU RAŽNATOVIĆ POKUŠALI DA UBIJU: Agenti stranih službi hteli da je DIGNU U VAZDUH, otkriveno ko je tada dao LOKACIJU!

Foto: S.T/Emil Conkić

Ceca i Arkan

Željko Ražnatović Arkan, nekadašnji komandant Srpske dobrovoljačke garde, i njegova supruga pevačica Svetlana Ražnatović bili su mete NATO agresora tokom bombardovanja SR Jugoslavije 1999. Ražnatovići su imali sreće i za dlaku su izbegli smrt u beogradskom hotelu "Jugoslavija".

Naime, lokaciju komandanta i njegove 21 godinu mlađe supruge otkrio je tog 7. maja norveški tajni agent Trond Bole, ali je greškom NATO drugi projektil usmerio, umesto u hotel, u obližnju ambasadu Kine. Ta greška se dogodila, kako je kasnije utvrđeno, zbog toga što je Bole imao stare mape Beograda i pomešao je objekat hotela Jugoslavije i ambasade.

Foto: ST/Tamara Pavišić, Printscreen

Željko Ražnatović Arkan i Ceca Ražnatović

 

- Marinac Trond i njegove kolege, nakon prikupljenih informacija na terenu, poslali su hitnu depešu u NATO. "Opasna zverka Arkan se zajedno sa suprugom, poznatom folk zvezdom, nalazi u hotelu "Jugoslavija" - stajalo je u depeši - objavila su dvojica norveških novinara u knjizi "Ratni heroj unutar tajne Norveške", u kojoj su preneli ispovest marinca i sve detalje o misiji u Jugoslaviji.

Kako se navodi, odjednom su rakete istovremeno počele da pogađaju ne samo hotel u kojem su bili komandant Arkan i pevačica nego i zgradu ambasade Kine na Novom Beogradu, koja je od "Jugoslavije" udaljena samo nekoliko stotina metara.

- Ceca i Arkan imali su mnogo sreće, izvukli su se bez ijedne ogrebotine. Nažalost, samo nekoliko metara dalje, poginula su trojica službenika kineske ambasade, koju su rakete demolirale - stoji u ispovesti norveškog tajnog agenta.

Trond Bole bio je pripadnik specijalne mreže agenata pod nazivom E-14, koja se aktivno bavila obaveštajnim radom u Jugoslaviji od građanskog rata pa sve do NATO agresije.

Foto: Privatna arhiva

Željko Ražnatović Arkan i Ceca Ražnatović sa decom

 

- Agente je u Srbiji predvodio marinac Trond Bole, koji je u užim krugovima bio poznat kao "pomorski lovac". On je tokom bombardovanja slao informacije o potencijalnim metama, kretanju pojedinih ličnosti i ciljevima - kaže sagovornik Srpskog telegrafa.

Prema njegovim rečima, jedan od zadataka marinca Bolea bila je i likvidacija Željka Ražnatovića.

- Ubistvo Arkana bilo bi legitimno jer je protiv njega u Haškom tribunalu bila podignuta optužnica zbog ratnih zločina - priča naš izvor.

Božidar Spasić, bivši funkcioner DB, objašnjava da je NATO bombardovao hotel "Jugoslaviju", tačnije garažu, jer su od svojih obaveštajaca dobili informacije da se tu nalaze posebna vozila Vojske Jugoslavije.

- Njihovi špijuni viđali su neke ljude, pa su pomislili da tu može da bude neka vrsta štaba u kojem su se sastajali oficiri Vojske sa pripadnicima paravojnih formacija, među kojima je bio i Željko Ražnatović Arkan. On i jeste viđan u hotelu "Jugoslavija", ali je dolazio u kockarnicu, kao i mnogi drugi ljudi. Njihov primarni cilj bila je garaža, a ako pritom likvidiraju nekog od ljudi koji im smeta, na primer Arkana, tim bolje - priča Spasić za Srpski telegraf.

Poznanstvo sa Legijom

Kako je Srpski telegraf ranije pisao, Ražnatovićeva se družila s bivšim komandantom JSO Miloradom Ulemekom Legijom, koji je, između ostalih, osuđen za ubistvo premijera Đinđića. Ceca je Legiju upoznala 1993, dok je bio oficir u paravojnoj jedinici njenog supruga Arkana. Mediji su prenosili da je pevačicu sa "zemuncima" navodno upoznao Legija, koji ju je i odveo u sedište klana u Šilerovoj.

Istraga zbog ratnih zločina

Specijalno tužilaštvo pokrenulo je pretkrivični postupak protiv oficira i vojnika nekadašnje Srpske dobrovoljačke garde pokojnog Željka Ražnatovića Arkana. Njima se na teret stavljaju ratni zločini i zločini protiv čovečnosti u ratnim sukobima na teritoriji bivše Jugoslavije. Iako je od završetka ratova prošlo skoro 22 godine, a neki od aktera tih događaja više nisu među živima, strani mediji su ponovo oživeli ovu temu iznošenjem brojke od 24.000 ljudi, koje su navodno ubili Arkanovi "Tigrovi".

Arkan strepeo od NATO bombi

Ražnatović se uoči bombardovanja dislocirao iz svoje kuće u Ljutice Bogdana. Ratni komandant Srpske dobrovoljačke garde bio je jedna od meta NATO bombardera, a osim njega i porodice, iz kuće su sklonjeni i novac, nakit, vredne umetničke slike i dokumenta.

- U jednom trenutku se pojavila informacija da je Arkan sa svojim "Tigrovima" na KiM i to su jedva dočekali da ga uzmu na nišan. Na njega su sa zapada bili kivni odavno i on im je bio simbol Srbije koji su želeli da uklone. On se u to vreme često pojavljivao po medijima kako bi svi videli da je u Beogradu - kaže za Srpski telegraf izvor blizak ubijenom komandantu.

BONUS VIDEO:

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading