Antić: Odbijanje dijaloga Rektorskog kolegijuma sa Vučićem je politička greška!
Prema njegovim rečima, univerzitet ne zna odgovor već se krije iza plenuma, a sa druge strane kaže da su otvoreni za razgovor.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić ocenio je danas da je odbijanje Rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beogradu da prihvati predlog predsednika Srbije Aleksandra Vučića na dijalog politička greška.
Antić je za Tanjug rekao da Rektorski kolegijum ne može neprekidno da se poziva na studente, posebno ako ti studenti nisu u legitimnim ustanovama.
Kako je naveo, odbijanjem predsednikovog poziva na dijalog se postavlja pitanje sa kim Rektorski kolegijum želi da razgovara u uslovima u kojima je premijer podneo ostavku, a predsednik označava jedinstvo nacije, države i ustanova.
- Studenti u blokadi su smislili neko univerzalno rešenje i rekli - mi ne radimo. Prekršili su mnoštvo zakona, ali rekli su da su ubijeni ljudi i da ništa ne radi, pa ne radimo ni mi - naveo je Antić i dodao da univerzitet ne čine samo studenti već i profesori koji su, kako smatra, na vrlo neobičan način, podržali studentske blokade.
Prema njegovim rečima, univerzitet ne zna odgovor već se krije iza plenuma, a sa druge strane kaže da su otvoreni za razgovor.
On je dodao i da plenum vide kao "suverenu narodnu skupštinu, za koju se računa da je nepogrešiva".
- Očigledno je da svaki najmanji plenum ima suverenitet i veći značaj nego Senat univerziteta - rekao je Antić dodajući da im sada prave i "nekakve ekspertske timove" i ocenio da je to loša politika.
Na pitanje zašto Rektorski kolegijum ne odgovara SKONUS-u koji traži plan nadoknade nastave i ispitnih rokova, Antić je rekao da on lično ne zna kada i na koji način će se nadokanditi nastava i ocenio da su studenti u blokadi uspeli da blokiraju fakultete uz pomoć naklonjenih dekana i profesora.
- Oni kažu - pa kada je bila regularna godina. Imali smo 2020. godinu zbog korone, 1999. godinu zbog koje i dan danas patimo pa je na brzinu nadokađeno, imamo iskustva iz protesta devedestih... Ja sam pisao dekanu mog fakulteta koji mi nije odgovarao - rekao je profesor.
Kako je naveo, očigledno je došlo vreme kada se demokratija ne registruje i ne uvažava, iako se svi kriju iza nje, već vreme kada vladaju emocije i kada su emocije najvažnije.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (1)
Jana
01.11.2024 12:28
Ne bi mi palo na pamet da se sudim i tražim odštetu u ovom slučaju mi kao narod ostali smo bez vere i ičeg ljudskog u sebi