DRAMA U TEOČAKU! Ranjen policajac, napadač pucao sebi u glavu!
Napadač je preživeo!

Foto: shutterstock
Velika drama odigrala se tokom pucnjave u Teočaku, a tom prilikom ranjen je i policajac, javljaju lokalni mediji.
Policajci su izašli na teren zbog prijave za porodično nasilje, a tada je osumnjičeni pucao na policajca.
Nakon toga, pokušao je da izvrši samoubistvo, pucajući sebi u glavu, ali prema dostupnim informacijama, preživeo je.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona još uvek nije iznelo zvanične informacije, piše Avaz.
U slučaju ranjavanja vatrenim oružjem, važno je brzo i adekvatno reagovati. Evo nekoliko ključnih koraka koje treba preduzeti:
Pozovite hitnu pomoć: odmah pozovite broj hitne pomoći (u Srbiji je to 194) i obavestite ih o situaciji. Pružite im tačne informacije o povređenoj osobi, vrsti povrede i lokaciji.
Zaustavite krvarenje: Ako je ranjeni deo tela lako dostupna, pritisnite ranu čistom gazom, tkaninom ili rukama kako biste zaustavili krvarenje. Ako je rana na ruci ili nozi, podignite tu ruku ili nogu, ako je to moguće, kako biste smanjili protok krvi.
Ne uklanjajte metak: Ako je metak ostao u telu, nemojte pokušavati da ga izvadite. To može uzrokovati dodatnu štetu i povećati rizik od infekcije ili krvarenja. Metak treba da ukloni medicinski stručnjak.
Stabilizujte povređenu osobu: Ako osoba nije u stanju da se pomeri, neka ostane u tom položaju i čekajte hitnu pomoć. Ukoliko osoba može da se pomeri, neka to radi vrlo pažljivo, kako bi izbegla pogoršanje stanja.
Pomoć pri disanju: Ako osoba prestane da diše, morate odmah početi sa reanimacijom (kardio-pulmonalnom reanimacijom - CPR), ukoliko znate kako da to uradite. To uključuje davanje veštačkog disanja i kompresija na grudima.
Smirivanje povređene osobe: Pokušajte da smirite povređenu osobu i pružite joj emocionalnu podršku. Panika može pogoršati situaciju, pa je važno ostati smiren i ohrabriti povređenu osobu da diše i ostane mirna.
Izbegavajte dodatne povrede: Ako ste u neposrednoj blizini mesta incidenta, pobrinite se da budete sigurni i da ne postoji opasnost po vas. Ukoliko je potrebno, premestite povređenu osobu na sigurnije mesto, ali samo ako to ne izaziva dodatne povrede.
Pružite sve informacije medicinskoj ekipi: Kada stigne hitna pomoć, pružite im sve informacije o tome šta se dogodilo, vrsti rane, količini krvi koja je iskrvarena, kako bi mogli brzo da reše situaciju.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)