AFERA "KULEN" TRESE HRVATSKU: HDZ gradonačelnik kupio 1,5 tonu kobasica iz lokalne klanice, smesta uhapšen, ali to nije sve
Davor Milićević postao je gradonačelnik Županje 2009. godine i tu funkciju obavljao do lokalnih izbora 2021. godine.
Bivši gradonačelnik hrvatskog grada Županje, Davor Milićević, priveden je zbog sumnje da je proneverio budžetska sredstva za kupovinu kobasica.
Prema istrazi, Miličević je tokom svog mandata gradonačelnika Županje trošio i do 600 hiljada kuna godišnje na kobasice, posebno na kulen.
Ukupno, Miličević je, navodno, kupio do 1,5 tona kobasica, koje su zatim nuđene na poklon raznim ministarstvima i vladinim agencijama.
Gradonačelnik Županje je, navodno, bio u dosluhu sa direktorom lokalne klanice "Mesnica As", Ilijom Jelovićem, i, prema glasinama, čak je imao udeo u preduzeću. Pored toga, Milićevićev brat i ćerka su radili u klanici.
Kako saznaje Telegram, izborni štab Milićevićevog HDZ u Županji za vreme njegovog gradonačelnikovanja nalazio se u prostorijama klanice, na svim izborima: lokalnim, parlamentarnim i predsedničkim.
Davor Milićević postao je gradonačelnik Županje 2009. godine i tu funkciju obavljao do lokalnih izbora 2021. godine.
Istragu o slučaju vode hrvatska policija i Nacionalna služba za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije (USKOK).
Podsetimo, nekadašnji hrvatski premijer i lider HDZ, Ivo Sanader, pravosnažno je oslobođen optužbe za ratno profiterstvo, iako sud nije osporio da je primio 3,6 miliona kuna od Hipo banke.
Visoki krivični sud Hrvatske odbio je žalbu državnog tužilaštva i potvrdio presudu Županijskog suda u Zagrebu kojom je bivši hrvatski premijer oslobođen optužbe za ratno profiterstvo u aferi "Hipo", piše zagrebački Jutarnji list.
Ivo Sanader, koji trenutno služi objedinjenu zatvorsku kaznu iz slučajeva Fimi Media, Planinska i Ina Mol, bio je optužen i da je krajem 1994. i početkom 1995. kao zamenik ministra spoljnih poslova zlouptrebio položaj i uzeo proviziju od 3,6 miliona kuna od austrijske Hipo banke prilikom uzimanja kredita za kupovinu zgrada za hrvatska diplomatska predstavništva.
Kako se radilo o vremenu u kojem je zemlja bila u neposrednoj ratnoj opasnosti, Sanader je bio optužen i za ratno profiterstvo na osnovu Zakona o nezastarevanju krivičnih dela ratnog profiterstva i krivičnih dela iz procesa privatizacije.
Sanader je od početka tvrdio da nije kriv i da nije primio nikakvu proviziju. Međutim, nadležni sudovi ipak su utvrdili njegovu odgovornost i proglasili su ga krivim. Presuda je bila i pravosnažna, ali ju je onda ukinuo Ustavni sud.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)