DRAMA U ZENICI! Muškarac osuđen za ratne zločine ušetao u policijsku stanicu, pa IZVADIO BOMBU!
Brzom intervencijom policijskih službenika, lociran je, lišen slobode i sproveden u službene prostorije.
Velika drama dogodila se jutros u Zenici, tačnije u Policijskoj upravi Centar, kada je muškarac potegao ručnu bombu nakon što je saznao da je osuđen za ratne zločine.
Prema medijskim izveštajima, D.H. (56) iz Zenice bio je u prostorijama Policijske uprave oko osam sati, pokušavajući da ostvari svoja prava.
- Izvršenim proverama je utvrđeno da je za njim raspisana potraga od strane Opštinskog suda Zenica zbog izdržavanja kazne zatvora u KPZ Zenica, jer je osuđen za ratni zločin - rekao je portparol MUP-a ZDK Samir Valentić.
Prilikom pokušaja hapšenja izvadio je ručnu bombu i zapretio policajcima.
- Nakon toga se udaljio iz prostorija policijske stanice. Brzom intervencijom policijskih službenika, lociran je, lišen slobode i sproveden u službene prostorije. O tome je obaveštena Sudska policija. Lice će biti predato policiji, koja će ga sprovesti na izdržavanje kazne. Što se tiče dela koja je jutros počinio, ista će dokumentovati policijski službenici Odseka kriminalističke policije - izjavio je Valentić.
U slučaju pretnje bombom, važno je odmah postupiti pažljivo i prema uputstvima nadležnih službi. Evo šta treba uraditi:
Ostanite mirni – Panika može otežati snalaženje i bezbedno reagovanje. Ostanite smireni kako biste mogli da se koncentrišete na situaciju.
Obavestite nadležne organe – Ako ste zaprimili pretnju, odmah obavestite policiju. Pozovite broj 112 ili lokalni broj hitne pomoći. Pružite sve potrebne informacije, uključujući detalje o pretnji, njenom izvoru i eventualnoj lokaciji.
Evakuišite prostoriju – Ako se pretnja odnosi na specifičnu lokaciju (npr. zgradu ili prostoriju), odmah evakuišite ljude. Svi bi trebalo da se udalje iz zgrade u kojoj postoji pretnja, ali ne koristite liftove, već stepenište.
Ostanite na sigurnom mestu – Ako ste već van opasne zone, nemojte se vraćati u zgradu dok ne dobijete zvanično obaveštenje da je situacija pod kontrolom. Takođe, ne delite informacije o pretnji putem društvenih mreža ili s drugim osobama.
Nemojte dirati sumnjive predmete – Ako primetite bilo šta sumnjivo (npr. zaboravljene torbe, pakete ili uređaje), nemojte ih dodirivati. Udaljite se i obavestite vlasti.
Pratite zvanična obaveštenja – Slušajte policiju, vatrogasce i druge zvanične službe. Ako su pretnje ozbiljne, oni će koordinirati akciju i dati vam instrukcije kako da postupate.
Izbegavajte paniku – Iako je situacija stresna, važno je zadržati prisebnost. Sačekajte da stručnjaci obave posao i donesu zvanične odluke.
Podrška drugim osobama – Ako ste u mogućnosti, pomozite drugim osobama, posebno deci, starijima i onima sa posebnim potrebama, da se evakuišu na sigurno.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)