LIDIJA (43) NESTALA PRE TRI DANA! Policija na nogama, ćerka je doziva: "Oči moje, majko moja..:"
Ona je poznata kao nekonfliktina i dobra osoba!
Lidija Trajkovska (43) iz Skoplja nestala je pre tri dana. Policija intenzivno traga za nestalom ženom.
Članovi Lidijine porodice tvrde da je porodična žena i da nema zdravstvenih problema, kao i da je odgovorna osoba i da nije konfliktna. Ne mogu ni da pretpostave šta se dogodilo sa Lidijom.
Poznato je da je policija, pored pretraživanja terena, u koje su bili uključeni i dronovi, obavila informativne razgovore sa mnogima.
"Dušo moja, oči moje", napisala je juče Lidijina ćerka, tražeći bilo kakve informacije o majci.
Iz porodice su ranije rekli da je Lidija izašla iz kuće i otišla na autobusku stanicu. Kako su naveli, bila je uznemirena, ali tvrde da ne znaju šta je razlog tome. To se ovo dogodilo ujutru oko 5 sati.
Šta se sa Lidijom dogodilo od autobuske stanice pa nadalje, nije poznato. Na sebi je imala zeleni duks sa crnim šarama, bele farmerke i crne čizme.
Porodica poziva sve građane koji su je možda primetili ili imaju informacije koje bi pomogle da se slučaj rasvetli, da im se jave na broj 071 345 208 ili da pozovu policiju.
Šta učiniti kada osoba nestane
Povodom nedavnog obeležavanja Međunarodnih dana nestalih osoba, Fondacija "Tijana Jurić", koja se, između ostalog, bavi sudbinama nestalih, objavila je brošuru s kratkim uputstvima šta uraditi kada shvatite da ne znate gde je vaš bližnji.
Prva i najvažnija stvar, kako navode, jeste prijava nestanka policiji. da biste to učinili što efikasnije, potrebno je pripremiti ime i prezime nestale osobe, opis pod koji spadaju podaci poput visine, težine, godine i slično, zatim fotografiju što boljeg kvaliteta i što noviju. Policiji treba priložiti i spisak prijatelja i poznanika koji bi mogli imati informacije gde se nalazi nestala osoba. Korisno bi bilo i prisetiti se ukoliko je nestala osoba u proteklom periodu imala promene u ponašanju, lične, zdravstvene ili emotivne.
Zabrinuti članovi porodice i prijatelji nestale osobe neretko sami organizuju potrage. U brošuri fondacije navedeno je da treba proveriti mesta na kojima nestala osoba ima naviku da boravi, osobe s kojima se druži, ako je osoba nestajala ranije, nije zgoreg prisetiti se mesta na kom je pronađena. Uz to treba proveriti obližnje vodene površine, poljane i šume.
Važno je takođe proveriti da li je osoba ostvila pismo u kom možda navodi šta se dogodilo, a ukoliko imate pristup dobro bi bilo proveriti poruke, mejlove i društvene mreže nestale osobe. Iz fondacije navode da nijedan trag nije nebitan!
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)