ŠOK: Totalni autsajder izbacio šestog nosioca i znatno olakšao Novaku put do titule u Australiji

22.01.2023

08:59

Velika pobeda za Čeha.

Devetostruki šampion Melburna Novak Đoković

Češki teniser Jirži Lehečka napravio je pravu senzaciju u Melburnu, pošto je u osmini finala Australijan opena eliminisao šestog nosioca Feliksa Ože-Alijasima.

Meč je trajao tri sata i 17 minuta, a Čeh je posle preokreta slavio rezultatom 3:1 (4:6, 6:3, 7:6, 7:6).

Prvi set je rutinski pripao Kanađaninu, sa jednim napravljenim brejkom, a drugi češkom asu na isti način.

U naredna dva seta su teniseri čuvali svoj servis, pa su oba završena u taj-brejku. Prvi je Lehečka osvojio sa 7:2, a drugi rezultatom 7:3.

Ovaj rezultat se svakako sviđa i Novaku Đokoviću, kome je Čeh sa puta ka novom trofeju u Australiji sklonio baš teškog protivnika.

Lehečka će se za mesto u polufinalu boriti protiv Stefanosa Cicipasa ili Janika Sinera.