SENZACIJA: Nadal poražen u finalu Indijan Velsa!

21.03.2022

06:27

Španski teniser Rafael Nadal doživeo je prvi poraz u 2022. godini.

Bik sa Majorke je posle 21 uzastopnog trijumfa od početka godine izgubio u finalu Indijan Velsa.

Bolji od njega bio je domaći teniser Tejlor Fric.

Amerikanac je slavio rezultatom 2:0 (6:3, 7:6), posle dva sata i pet minuta igre.

Fric je fantastično započeo meč, poveo je sa 4:0, a Španac je u nastavku seta uspeo da vrati jedan od dva brejka. Međutim, Amerikanac je ponovo oduzeo servis protivniku u poslednjem gemu seta i tako je došao na pola puta do trijumfa.

U drugom setu je Rafael Nadal prvi osvojio gem na servis rivala, bilo je to pri rezultatu 1:1, ali je odmah usledio ribrejk. Do kraja su oba tenisera čuvala svoj servis, pa je odluka pala u taj-brejku koji je pripao Fricu sa 7:5.