EMOTIVNO: Zlato sija na njenim grudima - evo kako je Angelina proslavila osvajanje najsjajnijeg odličja! (VIDEO)

Autor: Vladimir Vorih

01.09.2024

06:12

Peh iz Pariza je zaboravljen.

Topićeva je u ovom finalu bila favorit. Na prvenstvo je stigla sa boljim ličnim rekordom od ostalih rivalki (198), a onda je na zaletištu pokazala zašto je tako i ulogu je odbranila.

Ovo je bilo prvo njeno takmičenje posle povrede na Olimpijskim igrama i odmah je uspela da dođe do medalje i to do one najsjajnije. Još jednom je pokazala da je rođena šampionka.

Na Svetskom prvenstvu za juniore, mlada srpska atletičarka Angelina Topić ostvarila je izuzetan uspeh osvajanjem zlatne medalje. Njen trijumf na ovom takmičenju predstavlja krunu njenog napornog rada i predanosti atletici.

Nakon što je uspešno preskočila visinu od 191 centimetar, Angelina je završila trku ka zlatu, istovremeno završivši u zagrljaju svog oca i trenera Dragutina Topića. Njihova emotivna reakcija jasno je pokazala koliko je ova medalja značila mladoj atletičarki, posebno nakon što je zbog povrede fibule morala da odustane od finala na Olimpijskim igrama u Parizu.

Ovaj trijumf nije bio Angelinin prvi susret sa medaljama na svetskim takmičenjima. Pre dve godine, osvojila je bronzanu medalju u Kolumbiji, ali ovog puta nije dozvolila ni najmanju sumnju u svoju superiornost. Atletičarka, koja je ćerka legendarnog Dragutina Topića, uspela je da objedini evropsko i svetsko zlato u konkurenciji do 20 godina, čime je pokazala svoju izuzetnu sposobnost i predanost sportu.

Angelina je osvojila zlatnu medalju preskočivši visinu od 191 centimetar, što je bilo dovoljno za najsjajnije odličje. Njen put do trijumfa nije bio lak - krenula je od 180 cm, a već u trećoj seriji preskočila je 184 cm. Nakon manjih komplikacija na visini od 189 cm, uspela je da je savlada iz trećeg pokušaja i time se popela na drugo mesto. Međutim, njen trijumf postao je neosporno jasan kada je iz prvog pokušaja savladala visinu od 191 cm, ostavivši svoje protivnice iza sebe.

Angelina Topić je pokazala izuzetnu snagu, veštinu i mentalnu izdržljivost tokom ovog takmičenja, te je zasluženo osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu za juniore, čime je još jednom potvrdila svoj status kao izuzetno talentovana atletičarka.