ORILO SE BOŽE PRAVDE! Pao svetski REKORD! Srbin osvojio ZLATO sa rezultatom za pamćenje!

14.05.2023

13:03

Srpski paraatletičar Nebojša Đurić osvojio je prvo mesto na takmičenju u Svetskom kupu, koje se održava u Italiji.

Istovremeno je Đurić oborio svetski rekord u paraatletici, u kategoriji bacanja diska F55 sa impresivnim rezultatom 40,37 metara.

Blistavi podvig srpskog sportiste na Otvorenom prvenstvu u Italiji ulazi u anale paraatletičara na ovim prostorima.

Na Svetskom kupu koji se ovog vikenda održava u italijanskom gradu Jesolo, osim Đurića, Srbija ima još četri takmičara koji predstavljaju našu državu.

To su: Nemanja Dimitrijević (koplje), Darko Marisavljević (1500, 5000 m), Goran Nikolić (čunj) i reprezenatativka Ivana Arsić (disk i koplje).

Prioritet srpskih reprezentativaca je da ispune normu za predstojeće Svetsko prvenstvo paraatletičara koje se održava u Parizu.

Pre dve godine se, podsetimo, Saška Sokolov okitila zlatnom medaljom na Šampionatu Evrope u Poljskoj, na kome su medalje još osvojili paraatletičari Željko Dimitrijević i Aleksandar Rašić.